Asystent Google nie będzie już wymagać komendy „Hej Google”

Dodane: 26.04.2021

Agata Ruszkowska

Udostępnij:

Na użytkowników asystenta Google czekają nowe funkcje. Szybsze i bardziej intuicyjne stanie się odbieranie połączeń i ustawianie alarmu za pomocą komend głosowych.
Kilka miesięcy temu asystent Google dostał w Polsce wsparcie dla urządzeń smart – teraz dodatkowo łatwiejsze stanie się obsługiwanie najpopularniejszych funkcji związanych stricte ze smartfonem, czyli np. ustawianie alarmu, czy wysyłanie wiadomości tekstowych. Dotychczas każdorazowo musieliśmy przywoływać asystenta za pomocą fraz „Hej Google” i „Ok Google”, a dopiero później potwierdzić i wypowiedzieć polecenie. To samo musieliśmy zrobić podczas wyłączania danej funkcji – za każdym razem konieczne było wypowiadanie całego zdania np. „Hej Google, zatrzymaj minutnik”.

Ułatwieniem mają stać się skrótowe komendy – teraz nie będziemy musieli wypowiadać już frazy wstępnej. Niby mało znacząca zmiana, a jednak użytkownicy docenią fakt, że polecenia dla wirtualnego asystenta będzie można wydawać szybciej i bardziej intuicyjnie.

Podobna sytuacja dotyczy połączeń telefonicznych – dzięki projektowi Guacamole (dostępny tylko na Androidzie) wystarczająca będzie komenda „Odbierz” lub „Odrzuć połączenie” w przypadku połączeń przychodzących.

Funkcja skrótów głosowych jest już widoczna w ustawieniach aplikacji, ale na razie tylko w formie nieaktywnego przełącznika. Czekamy zatem, aż polski użytkownik będzie mógł skorzystać z ułatwienia oferowanego przez giganta z Mountain View.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem