Asystent Google z pierwszą aplikacją dedykowaną diabetykom

asystent google z pierwsza aplikacja dedykowana diabetykom
Udostępnij:
Asystent Cukrzyca.pl to pierwszy w Polsce aplikacja zdrowotna sterowana głosem i skierowana do diabetyków. Odpowie ona na pytanie o indeks glikemiczny, ładunek glikemiczny oraz wymiennik węglowodanowy. Wszystko po to, by ułatwić cukrzykom codzienną walkę z chorobą.

Od początku roku Polacy mogą korzystać z głosowego Asystenta Google. Rozmawianie z telefonem bez użycia klawiatury ma ułatwić i przyspieszyć korzystanie ze smartfonów. Możemy poprosić Asystenta o napisanie smsa, zapisanie wydarzenia w kalendarzu, ale również m.in. zaplanować podróże z portalem eSky lub uruchomić ulubiony serial na Netflixie. Możliwości pojawia się coraz więcej, jednak aplikacji do Asystenta w kategorii Zdrowie i Fitness jest bardzo niewiele.

Asystent Google od Cukrzyca.pl to pierwsza aplikacja głosowa dla diabetyków w Polsce. – Mając świadomość, jak uciążliwa potrafi być dieta cukrzyka, gdy tylko usłyszeliśmy o Asystencie po polsku, wiedzieliśmy, że musimy to zrobić. To szansa na ułatwienie codzienności diabetyka. Jest to również rozwiązanie przystosowane do osób z powikłaniami od cukrzycy, przede wszystkim z retinopatią cukrzycową, która może doprowadzić nawet do utraty wzroku– mówią twórcy asystenta.

Uruchomienie w polskim Asystencie Google aplikacji dla diabetyków jest bardzo proste. Wystarczy włączyć na swoim telefonie Asystenta Google, przytrzymując kółko na dole ekranu (przycisk „Home” na Androidzie) i powiedzieć do niego: „Ok, Google. Porozmawiaj z Cukrzyca.pl”. Z Asystenta można również korzystać na iPhone'ach – wystarczy go wcześniej zainstalować.Dietetyczki portalu Cukrzyca.pl, w oparciu o swoje doświadczenie przygotowały zagadnienia, które są najbardziej przydatne w diecie diabetyka. O nie wszystkie możemy zapytać Asystenta. Pytając go „co potrafisz?”, dowiemy się, że poda on nam indeks i ładunek glikemiczny składników oraz wymienniki węglowodanowe i białkowo-tłuszczowe.

– Cały czas monitorujemy odpowiedzi użytkowników, aby ulepszać nasze rozwiązanie. To daje nam prawdziwy wgląd w to, czego potrzebują osoby z cukrzycą. Oczywiście myślimy o wdrażaniu kolejnych pomocnych pytań – mówią twórcy.

Aby przetestować pierwszą polską inteligencję dla diabetyków, wystarczy uruchomić Asystenta Google i powiedzieć: „Ok Google, Zapytaj Cukrzyca.pl o indeks glikemiczny”. Nie zapomnijcie powiedzieć „Zmotywuj mnie!”.