Audi i 4Mobility powiększają flotę aut dostępnych w usłudze carsharingu

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Audi i 4Mobility powiększają flotę aut dostępnych w usłudze carsharingu

Udostępnij:

Audi i operator usług carsharingu spółka 4Mobility, finalizują proces podwojenia floty samochodów marki Audi dostępnych w usłudze carsharingu. Dzięki nowym autom – Audi A3 i Audi Q2 – 80% wszystkich pojazdów 4Mobility będą stanowiły samochody z segmentu premium. Dodatkowo, dzięki nowej, bardziej intuicyjnej aplikacji, klienci będą mogli wypożyczać je również w wersji nieoznakowanej firmowymi logotypami.

Od połowy lipca br. Audi oraz spółka 4Mobility wznowiły rozpoczęty 3 miesiące temu proces rozbudowy floty pojazdów. Nowe samochody zwiększą dostępność oferowanej przez 4Mobility usługi na dotychczasowych rynkach spółki. Jej klienci będą mogli skorzystać z kolejnych 170 nowych aut marki Audi – modeli Q2 i A3. Nowe samochody w pierwszej kolejności pojawiły się w Warszawie. Kolejne będą dostępne w Trójmieście i Poznaniu.

– Jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa komunikowaliśmy, że naszą ambicją jest umocnienie w segmencie premium. Jest to element ewolucji, która została zaplanowana wraz z rozpoczęciem projektu podwajającego liczbę aut naszej floty. Jesteśmy na finiszu procesu, którego zwieńczeniem jest udostępnienie naszym klientom nowych, kompaktowych SUV’ów – Audi Q2. Wprawdzie historycznie tego typu samochody w mieście pojawiły się w naszej ofercie najszybciej na rynku, ale z kontynuacją tego kierunku czekaliśmy do momentu rozbudowy naszej floty. Auta segmentu premium są u nas w zdecydowanej większości i stanowią 80% wszystkich pojazdów 4Mobility. Nie są więc na ulicach zjawiskiem marginalnym – przekonuje Paweł Błaszczak, prezes zarządu 4Mobility.

– Systematycznie umacniamy współpracę marki Audi ze spółką 4Mobility – podkreśla Michał Bowsza, dyrektor marki Audi. – Przypomnę, że nasza kooperacja datuje się już od roku 2018, a samochody z czterema pierścieniami w logo były pierwszymi, z których skorzystał ten operator usług carsharingowych i pierwszymi dostępnymi w tego typu usłudze autami segmentu premium na polskim rynku. Cieszę się, że w tym roku, po pokonaniu perturbacji związanych z koronawirusem, flota 4Mobility powiększy się o kolejnych 170 egzemplarzy Audi – dodaje.

W drugiej połowie lipca 4Mobility uruchomiło też nową aplikację dla klientów. Nie jest ona jednak aktualizacją poprzedniego programu. Wymaga ponownego pobrania na telefon. Logowanie na konto dotychczasowych klientów odbywa się jednak przy użyciu tych samych danych. Dzięki niej, od drugiej połowy lipca br. można skorzystać z nowej usługi, „4Mobility black”, polegającej na możliwości wypożyczenia nieobrandowanych Audi A3 i Q2 w kolorze czarnym. Opcja ta jest dostępna w połączeniu z dotychczasowymi pakietami spółki.