Audiobookowa aplikacja Audioteki częścią systemu Ford SYNC AppLink

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Podczas targów IFA w Berlinie, Ford i Audioteka ogłosiły współpracę w ramach wspólnej promocji i dystrybucji audiobooków w 11 krajach. Audioteka dołączyła do prestiżowego grona takich aplikacji jak Spotify, TomTom, Hotels.com, które są dostępne poprzez In-Car connectivity, czyli Ford SYNC AppLink.

Podczas targów IFA w Berlinie, Ford i Audioteka ogłosiły współpracę w ramach wspólnej promocji i dystrybucji audiobooków w 11 krajach. Audioteka dołączyła do prestiżowego grona takich aplikacji jak Spotify, TomTom, Hotels.com, które są dostępne poprzez In-Car connectivity, czyli Ford SYNC AppLink.

Audioteka zintegrowała swoje aplikacje (Android i iOS) z platformą Ford SYNC AppLink, dzięki czemu można nimi sterować bezpośrednio z deski rozdzielczej samochodu lub komendami głosowymi. Oznacza to, że podstawowe funkcje aplikacji Audioteki jak pobieranie i słuchanie audiobooków, ich przewijanie, cofanie i oczywiście automatyczne zakładki, mogą być obsługiwane przez interfejs deski rozdzielczej – wygodny i bezpieczny dla kierowcy. To pierwsza taka samochodowa aplikacja audiobookowa w Europie.

Pierwsze 500 osób, które zakupi najnowszy model marki Ford – Ford Ecco Sport, dostanie w prezencie roczny dostęp do zasobów Audioteki w modelu All You Can Eat.

Rozwój zagraniczny samochodowej aplikacji Audioteki był możliwy dzięki wsparciu dotacji NBCiR w ramach programu GO GLOBAL.

Audioteka to międzynarodowy serwis oferujący dostęp do audiobooków poprzez aplikacje mobilne na telefony iPhone, telefony z system Android, Windows, bada/tizen, firefox OS, na telefony BlackBerry oraz poprzez pierwsze na świecie audiobookowe aplikacje samochodowe. Audioteka rozpoczęła działalność w 2008 roku i jest liderem rynku w Polsce, Czechach, Francji i Hiszpanii a jeszcze w tym roku uruchomi działalność m.in. w Szwecji, Finlandii na Wegrzech, w Niemczech, Włoszech, Austrii, Szwajcarii i krajach Beneluksu . Audioteka to jednocześnie największy producent audiobooków w kraju, którego zespół producencki, na zlecenie wydawców, często również w formie ko-edycji, realizuje nagrania audiobooków dla większości wydawców, aby aktywnie kreować najwyższej jakości ofertę audiobooków na rynku.

Funkcję Prezesa Zarządu AUDIOTEKA S.A. pełni Marcin Beme – przedsiębiorca. Marcin został w zeszłym roku wybrany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych do programu Polish High Fliers, promującego Polskę za granicą jako kraj zdolnych i utalentowanych przedsiębiorców, naukowców i artystów. W 2012 roku magazyn BRIEF wymienia go wśród 50 najbardziej kreatywnych ludzi w biznesie w Polsce. Również w 2013 Marcin został uhonorowany prestiżowa nagrodą „Człowieka Roku Polskiego Internetu” przyznawaną przez Internet Standard. W 2013 Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej odznaczył Marcina Złotym Krzyżem Zasługi – najwyższym cywilnym odznaczeniem w kraju – za wkład w rozwój polskiej kultury, przedsiębiorczości i technologii.

źródło: informacja prasowa