Audioteka odnotowała wzrost zysku netto

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Audioteka odnotowała wzrost zysku netto

Udostępnij:

Audioteka w 2019 roku odnotowała wzrost zysku netto z 4,22 do 5,07 mln złotych. Przychody firmy wzrosły o 9 proc.. Jednocześnie uruchomiono dodatkowe funkcje i nową wersję aplikacji.

Jak podaje serwis wirtualnemedia.pl przedstawiciele firmy w złożonym sprawozdaniu KRS napisali, że wzrost przychodów w roku 2019 w porównaniu do roku 2018 związany jest głównie ze wzrostem sprzedaży audiobooków wśród klientów indywidualnych, w tym w modelu subskrypcyjnym. Jednocześnie zaznaczono, że w zeszłym roku pojawiła się nowa wersja aplikacji Audioteka z nową ofertą abonamentową Audioteka Klub oraz wprowadzono aplikacje Inspiro i Lecton.

Firma zapowiedziała, że w najbliższym czasie chce skupić się na rozwoju swojej usługi na polskim i czeskim rynku. Poza tym będzie pracować nad przygotowaniem się do dalszej ekspansji. Kolejne planowane rynki to Niemcy, Austria, Szwajcaria oraz Turcja.

Audioteka wspiera kulturę

Dowodem na to, że firma dobrze się miewa, jest również jej ostatnia działalność. W zeszłym miesiącu informowaliśmy o tym, że Audioteka startuje z programem „Usłysz kulturę”. W jego ramach spólka ma przeznaczyć 4 mln złotych na wsparcie twórców. Reżyserzy, realizatorzy audio, reportażyści i scenarzyści mogą liczyć na wsparcie w realizacji i finansowaniu swoich projektów. 

– Przygotowaliśmy się na inwestycję 2 000 000 złotych w nadsyłane do nas projekty i jesteśmy przygotowani na zainwestowanie kolejnych 2 000 000 złotych, jeżeli program okaże się sukcesem i będzie się cieszył zainteresowaniem twórców – powiedział Marcin Beme, założyciel Audioteki.