Auler 2016 dla Booksy

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Booksy zostało laureatem nagrody Auler 2016. Jury konkursowe uznało projekt za jeden z najbardziej obiecujących polskich startupów, a swój wybór obwieściło 6 czerwca br. podczas oficjalnej Gali wręczenia nagród.

Na zdjęciu: Stefan Batory odbiera nagrodę | fot. materiały prasowe

W 2014r. rozpoczęła się nowa era dla branży usługowej. Od tego roku bowiem Booksy zaistniało w USA i od razu zdobyło serca tamtejszych barberów  i fryzjerów. Dziś każdego dnia tysiące klientów umawia się przez Booksy do barbera, dietetyka, wizażystki, kosmetyczki czy masażysty jak Stany długie i szerokie. Po pozytywnej weryfikacji konceptu na najbardziej wymagającym rynku przeszedł czas na dalsza ekspansję. I tak po udanym debiucie w USA Booksy rozpoczęło działalność w Polsce, Wielkiej Brytanii, Kanadzie. Od końca 2015 roku dostępne jest na Filipinach, w Indiach i w Republice Południowej Afryki. Aktualnie team Booksy kończy proces wdrażania aplikacji w Argentynie, Brazylii, RPA i Singapurze.

Booksy to polska globalna firma, która ma od samego początku ambicję zostać nr jeden w swojej branży. Ma realne szanse na to, bo oferuje unikalny model biznesowy, tzw. system SaaSowy, który tworzą dwie aplikacje – jedna biznesowa, umożliwiająca zarządzanie salonem, druga dostępna zupełnie bezpłatnie dla klientów, którzy chcą z tych usług korzystać. Klienci korzystający z Booksy mają też możliwość umawiania się przez www i media społecznościowe.

– To dla nas wielki zaszczyt zostać wybranym spośród tylu obiecujących projektów – mówi Stefan Batory CEO Boksy w Polsce. Auler to wyróżnienie szczególnie ważne, bo potwierdza, że nasz koncept ma realne szansę na globalny sukces – dodaje.

– Największą przewagą naszego konkursu, jest to,  że laureaci wyłonieni przez konkursowe Jury to zwykle firmy skazane na sukces. Praktycznie wszyscy dotychczasowi zwycięzcy osiągnęli założone cele, a często nawet udało się  im osiągnąć więcej niż pierwotnie zakładali. Cieszy mnie to, że Auler to w branży gwarancja dobrej inwestycji. Dzięki wieloletnim, trafnym przewidywaniom Jury zwycięstwo w Aulerach oznacza dla polskich startupów perspektywę szybkiego rozwoju  – dodaje Artur Kurasiński, organizator Konkursu Aulery.

Klienci Booksy to kilkanaście tysięcy firm z 80 krajów. Od początku 2016 za pośrednictwem aplikacji zrealizowano 1,4 mln rezerwacji. Autorami Booksy są Stefan Batory, Konrad Howard oraz Agnieszka i Tomasz Zembrzyccy.

W tym roku Aulery wręczone zostały już po raz ósmy. O nagrodę walczyło ponad 140 projektów z czego 23 weszły do ścisłego finału. Konkurs na najlepszy startup organizowany jest od 2009 roku i cieszy się uznaniem w branży. Tego roku gala po raz kolejny odbyła się w Warszawie podczas festiwalu Bitspiration – najbardziej alternatywnej imprezy startupowej w Polsce. Jury konkursowe składające się z uznanych ekspertów wyłania co roku najbardziej obiecujące projekty o globalnym potencjale.