Aurora przyspiesza w wyścigu samojezdnych aut. Zyskuje 90 milionów dolarów

Dodane:

Karolina Halik Karolina Halik

Udostępnij:

Aurora, nowicjuszka w wyścigu o rozwój samojezdnych pojazdów, pozyskała 90 milionów dolarów finansowania w serii A. Inwestorami zostali Greylock Partners i Index Ventures.

 fot. unsplash.com

W wyniku inwestycji do zarządu firmy dołączyli Reid Hoffman, współzałożyciel LinkedIn i członek zarządu Microsoftu, oraz Mike Volpi z Index Ventures.

To nie jest pierwsza inwestycja Hoffmana w branży transportowej. Zasiada on również w zarządzie   amerykańskiego startupu Convoy, który który opracowuje technologie usprawniające branżę przewozów. Latem ubiegłego roku firma również pozyskała finansowanie. Wysokość inwestycji wyniosła 62 miliony dolarów. 

Po dołączeniu do Aurory Hoffman zadeklarował, że wprowadzi autonomiczne pojazdy na masowy rynek. Jak donosi GeekWire firma współpracuje z producentami samochodów, takimi jak Volkswagen, Hyundai i BYTON. Wspólnie chcą zintegrować samojezdne mechanizmy z pojazdami.

– Autonomiczne pojazdy będą w nadchodzących dziesięcioleciach przekształcać transport i mieć daleko idący wpływ na nasze miasta i życie w taki sposób, jakiego nie widzieliśmy od czasu gdy gdy Ford Model T zdemokratyzował prowadzenie pojazdów w ubiegłym wieku. Aurora jest najlepiej przygotowana, aby przewodzić tej transformacji. – powiedział Mike Volpi.