Autenti pozyskało 6,3 mln złotych. Chce, żebyśmy składali elektroniczne podpisy

Dodane: 06.11.2017

Adam Sawicki

Udostępnij:

Autenti to platforma do autoryzacji dokumentów i zawierania umów przez internet. Zamknęła właśnie rundę finansowania na 6,3 miliona złotych, dzięki którym rozwinie się w obszarze sprzedaży i marketingu.

fot. materiały prasowe

Papier to przeszłość

– Dzięki wsparciu Innovation Nest i Black Pearls VC, mamy szansę wykorzystać właściwy moment, aby znacząco przyspieszyć, realizując ambitne plany ekspansji za granicą oraz podnosząc standardy bezpieczeństwa danych. To właśnie kompetencje, doświadczenie i międzynarodowe kontakty naszych partnerów są kluczowe dla dynamicznego rozwoju Autenti – mówi Grzegorz Wójcik, współtwórca i dyrektor generalny Autenti.

Pomysłodawcy rozwiązania tłumaczą, że jest to platforma do autoryzacji dokumentów i zawierania umów przez internet. – Idea depapieryzacji w organizacjach to już nie moda, a paląca potrzeba. Nasze rozmowy o e-podpisach w firmach nie kończą się pytaniem “czy”, ale “kiedy u nas” – dodaje Wójcik. Wartość rynku popisów elektronicznych wyniosła w 2016 rok ponad 621 milionów dolarów i do 2025 roku przekroczy 4,98 mld dolarów.

Innovation Nest i Black Pearls VC

Zamkniętej właśnie rundzie finansowanie przewodził fundusz Innovation Nest, który zaangażował w projekt 3,3 miliona złotych oraz z Black Pearls VC z kwotą 3 milionów złotych. Obie strony transakcji zdradzają, że środki te zostaną przeznaczone przez Autenti między innymi na rozwój spółki w zakresie sprzedaży i marketingu.

– Istotny wpływ na efektywność procesów w firmie to obecnie najbardziej kluczowa cecha charakteryzująca projekty, które mają największe szanse na sukces. I właśnie Autenti proponuje taką wartość, która pozwala na fundamentalne przyspieszenie oraz optymalizację procesu podpisywania umów i setek innych firmowych dokumentów. Gwarantuje równocześnie, że podpisany dokument jest tym właściwym i nigdy nie zaginie – mówi Marek Kapturkiewicz, partner i współzałożyciel funduszu Innovation Nest.

Debiut

Autenti zadebiutowało na rynku 3 lata temu. Zanim jednak produkt oddano w ręce użytkowników, pomysłodawcy zbudowali prototyp i poddali go opinii klientów. Dzięki temu zebrali feedback i na jego podstawie zmienili interfejs narzędzia oraz jego niektóre fuckje. W czerwcu 2015 roku z platformy do podpisywania dokumentów online za pomocą e-podpisu korzystało ponad 150 przedsiębiorstw (właścicieli kont firmowych) i ponad 820 prywatnych użytkowników.