Authologic wprowadza weryfikację dokumentów na podstawie wideo lub selfie

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Authologic wprowadza weryfikację dokumentów na podstawie wideo lub selfie

Udostępnij:

W ofercie polskiego Authologic pojawiła się nowa metoda weryfikacji dokumentów online. Teraz klienci fintechu będa mogli zweryfikować swoje dokumenty nagrywając krótki film wideo lub robiąc zdjęcie. Nowa opcja uwzględnia sprawdzanie dowodu osobistego, paszportu, prawa jazdy i karty pobytu.

– W zależności od typu prowadzonej działalności oraz konieczności potwierdzenia różnych danych współpracujące z nami podmioty preferują inne metody weryfikacji swoich klientów. Przykładowo, Vooom potrzebuje potwierdzenia, że klient chcący wynająć auto posiada aktualne prawo jazdy. Dzięki naszemu rozwiązaniu wideo weryfikacji fizycznych dokumentów cały proces zdalnego potwierdzenia prawa jazdy trwa od 2 do maksymalnie 15 minut – mówi, cytowany przez serwis ccnews.pl, Jarosław Sygitowicz, współzałożyciel Authologic.

Na stronie fintechu czytamy natomiast, że już niebawem pojawi się również możliwość weryfikacji tożsamości za pośrednictwem cyfrowych dokumentów tożsamości oraz za pośrednictwem danych bankowych, czyli poprzez wykonanie przelewu natychmiastowego.

Authologic

Authologic powstało w lipcu tego roku. Jego założycielami są Krzysztof Klimczak, Marek Rogoziński i Jarosław Sygitowicz, którzy wcześniej tworzyli Zencard. API dla nowego projektu przedsiębiorców zapewnił bank banqUP. Celem fintechu jest zapewnienie możliwości weryfikacji tożsamości użytkowników różnymi metodami ale zawsze w 100 proc. zdalnie. 

– Dzięki korzystaniu z rozwiązania banqUP mamy możliwość szybkiego uzyskania dostępu do kolejnych banków, a w dalszej perspektywie szybkie wyjście poza polski rynek – mówił Sygitowicz.

Pierwsza inwestycja

Authologic powstało w lipcu, a już w październiku fintech zgarnął pierwsze finansowanie. Dokładnie 1,8 mln zł w rundzie pre-seed zapewnił fundusz SMOK Ventures oraz spółka App’n’roll. Spółka zapowiedziała wtedy, że zamierza przeznaczyć zdobyte środki na dalszy rozwój swojego rozwiązania, przy czym szczególnie będzie chciała skupić się na pozyskaniu klientów zagranicznych. 

– Cieszymy się na współpracę z naszymi inwestorami. Chodzi nie tylko o pozyskany kapitał, który umożliwi przyspieszenie rozwoju, ale też możliwość szybkiego wejścia na rynki zagraniczne z doświadczonymi partnerami – mówił wtedy Jarosław Sygitowicz, współzałożyciel Authologic.