Samsung buduje sieć 5G i wypuszcza na rynek nadajniki Link Cell

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Samsung buduje sieć 5G i wypuszcza na rynek nadajniki Link Cell

Udostępnij:

Zbudowanie efektywnej sieci 5G wymaga zainstalowania wielu nadajników, które będą transmitować odpowiednie fale. Na przeciw tej potrzebie wychodzi koreański producent ze swoimi nowoczesnymi urządzeniami.

Wszyscy podkreślają zalety budowania sieci 5G, ale rzadko mówi się o idących za nią utrudnieniach – trzeba bowiem pamiętać, że ta nowoczesna technologia opiera się na falach o wyższych częstotliwościach. To oznacza, że jest skuteczna i szybka, ale tylko wtedy, gdy gęsto zainstalujemy w danej infrastrukturze odpowiednie nadajniki.

Dlatego, aby wykorzystać maksymalny potencjał sieci 5G należy będziemy musieli umieszczać w budynkach specjalnie „skrzyneczki” – tu ze swoją ofertą wychodzi Samsung. Ich autorskie rozwiązanie to miniaturowe nadajniki Link Cell 5G, które wykorzystującą fale milimetrowe.

Miniaturowe nadajniki Link Cell w biurowej architekturze nie będą rzucać się w oczy – w zasadzie bardzo przypominają dzisiejsze hotspoty WiFi. Jednak ta skrzyneczka o pojemności niecałych 4 litrów (do montowania np. przy suficie i na ścianach) oferuje znacznie więcej od swojego poprzednika, gdyż jest wyposażona we wszystko to, co jest niezbędne do emisji sygnału sieci na częstotliwości 28 GHz. W rezultacie będzie generować 4 pasma o szerokości 100 MHz, co będzie zapewniać niezwykle szybką przesyłkę danych.

Nadajniki od koreańskiego producenta będą składać się na całą kompleksową infrastrukturę Samsung Link, która będzie służyć odebraniu sygnału na zewnątrz budynku i jego redystrybucji wewnątrz. To rozwiązanie jako pierwsze będą oferować Stany Zjednoczone, a dokładnie operator Verizon. Nie poznaje nic innego jak czekać, aż Samsung Link trafi także do Polski.