Wiemy, jak będzie wyglądać nowy Samsung Galaxy S21

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Wiemy, jak będzie wyglądać nowy Samsung Galaxy S21

Udostępnij:

W sieci pojawiają się informacje o prawdopodobnych cenach poszczególnych modeli, ale także wypłynęły oficjalne rendery nowych smartfonów od Samsunga. Najbardziej kontrowersyjnym elementem ich designu jest wyspa z aparatami.
Do sieci już od jakiegoś czasu trafiają informację na temat wyczekiwanych modeli z serii Galaxy S21. Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, jak mogą prezentować się ich parametry. Galaxy S21, S21 Plus i S21 Ultra będą wyposażone w procesor Snapdragon 875 (dla wersji globalnej) lub w Exynos 2100 o tej samej wydajności co Snapdragon. Sieć 5G będzie obsługiwana przez modele S21 i S21 Plus. Do tego dostaniemy Wi-Fi 6 lub dwukrotnie szybsze Wi-Fi 6E (w modelu S21 Ultra) oraz Bluetooth 5.1.

Nie było jednak pewne, jak ostatecznie będą wyglądać nowe Samsungi, ale w końcu nasza ciekawość została zaspokojona – w internecie pojawiły się oficjalne wizualizacje telefonów.

Samsung Galaxy S21

Co zaskoczyło nas w nich wizualnie? Przede wszystkim tył smartfonów, który stał się charakterystyczny. W każdym z wymienionych modeli z serii S21 minimalistyczne plecki mają w lewym górnym rogu dość pokaźną wyspę z trzeba lub pięcioma aparatami (w zależności od wersji). Niestety tylna obudowa prawdopodobnie będzie wykonana z tworzywa sztucznego.

Ciekawym zabiegiem w tym projekcie jest samo umieszczenie panelu z aparatami w obrębie obudowy. Metalowa wyspa przechodzi w boczną, zaokrągloną krawędź, aby następnie płynnie połączyć się przednią ramką. Ta ciekawa koncepcja projektantów jest innowacyjna w świecie smartfonów i może się spodobać użytkownikom tych urządzeń.

Przód urządzeń z serii S21 jest bardzo „oszczędny” – w zasadzie całą powierzchnię zajmuje ekran (6,2″ w podstawowym modelu S21, 6,7″ w S21 Plus i 6,8″ w S21 Ultra), który otacza cieniutka ramka. Szklaną taflę zakłóca jedynie obiektyw do selfie, ale i tak jest on bardzo dyskretny.

Co ciekawe, front będzie całkowicie płaski, co oznacza, że Samsung odchodzi od swoich zakrzywionych ekranów w swoich smartfonach. Fani marki mogą się obawiać o wygodę użytkowania takiej „spłaszczonej” wersji, ale liczymy na to, że nowy projekt będzie równie ergonomiczny, co dotychczasowe produkty koreańskiego giganta.

Samsung z serii S21 będzie dostępny w kolorach:

  • Samsung S21: Phantom Violet, Phantom Pink, Phantom Gray i Phantom White
  • Samsung S21 Plus: Phantom Silver, Phantom Black, oraz Phantom Violet
  • Samusng S21 Ultra: Phantom Black, Phantom Silver

Poza renderami, w sieci pojawiła się informacja o najbardziej prawdopodobnych cenach poszczególnych modeli:

  • Samsung Galaxy S21 (5G 128 GB): 879 euro (ok. 3930 złotych),
  • Samsung Galaxy S21 Plus (5G 128 GB): 1079 euro (ok. 4830 złotych),
  • Samsung Galaxy S21 Ultra (5G 128 GB): 1399 euro (ok. 6250 złotych).

Premiera serii Samsung Galaxy S21 odbędzie się 14 stycznia, a więc już wkrótce dowiemy się, czy rendery i ceny pokrywają się z rzeczywistością. Szczegółową specyfikację poznacie w naszym poprzednim artykule.

Samsung Galaxy S21 Ultra

Samsung Galaxy S21 Plus

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem