Autodrom Jastrząb tworzy własne NFT oraz klub dla fanów motoryzacji i esportu

Dodane: 10.08.2021

Informacja prasowa

Udostępnij:

Autodrom Jastrząb, Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy, stworzył własny token NFT przedstawiający limitowaną kolekcjonerską edycję logotypu toru. Oprócz wartości kolekcjonerskiej tokeny są przepustką do klubu TeamJastrzab.

NFT – co to jest?

Wraz z początkiem roku 2021, rozpoczął się boom na młodszego brata bitcoina oraz innych kryptowalut czyli Non-Fungible-Token, zwanego w skrócie NFT. Technologia ta w zawrotnym tempie opanowała rynek digital art, rewolucjonizując sposób posiadania wirtualnych dzieł sztuki. Co ciekawe, potencjał drzemiący w NFT jest znacznie większy i nie ogranicza się do rynku artystycznego. Tokeny NFT pozwalają na posiadanie cyfrowych wersji dzieł sztuki, przedmiotów w grach, czy nawet rzeczy tak nienamacalnych jak poszczególne zagrania Jordana lub ustawienia szachowe mistrza świata Magnusa Carlsena.

Dziś także Autodrom Jastrząb rusza z własnym NFT. W pierwszej serii zwanej Founding Members dostępnych jest 50 tokenów. Równolegle z emisją NFT, powstaje klub #TeamJastrzab – społeczność do której bezterminowy dostęp będą mieli wyłącznie posiadacze tokenów NFT.

Jako Autodrom Jastrząb zawsze staramy się szukać innowacyjnych rozwiązań, które przenoszą naszą działalność w nowy wymiar. W zeszłym roku powstała strefa Esportu, zakupiliśmy symulatory, zeskanowaliśmy tor i przenieśliśmy go do świata wirtualnego w Assetto Corsa. Teraz czas na kolejny krok, jakim jest ekskluzywny klub oparty o technologię NFT. Według mojej wiedzy jest to pierwszy taki projekt, nie tylko w Polsce, ale też w Europie – powiedziała Aleksandra Michalczewska, Prezes Zarządu spółki ITS Michalczewski i właściciel Autodromu Jastrząb.

Liczba tokenów wydanych przez Autodrom Jastrząb jest z założenia ograniczona. W przypadku wyprzedania się wszystkich tokenów dołączenie do klubu będzie możliwe jedynie poprzez odkupienie tokenu, a tym samym członkowstwa w klubie, od kogoś na wolnym rynku kryptowalutowym.

#TeamJastrząb

Członkostwo w klubie #TeamJastrząb niesie ze sobą wiele korzyści takich jak możliwość udziału raz do roku w specjalnym darmowym Track Day’u otwartym wyłącznie dla klubowiczów; dostęp do biletów, limitowanych serii odzieży i specjalnych ofert partnerów w przedsprzedaży; stała zniżka 30% na wszystkie bilety wstępu i usługi Toru Jastrząb; regularne zniżki dla znajomych; możliwość udziału w zamkniętych spotkaniach meet and greet z polskimi i zagranicznymi kierowcami kilka razy do roku; udział w innych zamkniętych wydarzeniach organizowanych specjalnie dla członków klubu.

Founding Members – pierwsza seria NFT Autodromu Jastrząb

– Founding Members to pierwsza seria tokenów i w związku z tym musi być wyjątkowa. Chcemy w szczególny sposób uhonorować członków klubu, którzy dołączą do nas jako pierwsi, dlatego też zdecydowaliśmy, że NFT Founding Members będą dawały dodatkowe unikalne benefity, których nie powtórzymy w przypadku kolejnych serii – dodaje Aleksandra Michalczewska.

Specjalnie dla posiadaczy tokenów z aktualnej pierwszej serii Founding Members oznaczonej limitowaną kolekcjonerską wersją logo toru, przewidziano pakiet dodatkowych korzyści, które nie będą dostępne dla posiadaczy żadnej z kolejnych serii tokenów. Są to następujące korzyści:

  • Imię i nazwisko posiadacza tokenu zapisane na specjalnej tablicy z listą Founding Members #TeamJastrząb NFT
  • Własne miejsce na trybunach, podpisane imieniem i nazwiskiem lub pseudonimem posiadacza tokenu
  • Darmowy dostęp do wszystkich produktów esportowych (aktualne i nowe mody do Assetto Corsa oraz innych symulatorów, które są planowane w przyszłości)
  • Gwarancja dostępności biletów (bilet widza) na wydarzenia organizowane przez tor (nawet w przypadku wyprzedania dostępnej puli)
  • W każdym roku dwa vouchery prezentowe dla rodziny lub znajomych o wartości 150 zł do wykorzystania na dowolne produkty lub usługi w sklepie Autodromu Jastrząb

– Klub #TeamJastrząb to społeczność fanów motoryzacji i esportu, skupiona wokół marki Autodromu Jastrząb. Zakładamy, że wraz z rozwojem społeczności, ale też oferty Autodromu Jastrząb wartość korzyści płynących z bycia członkiem klubu #TeamJastrząb będzie stale rosła – mówi Krzysztof Bulski, Dyrektor Marketingu Autodromu Jastrząb.

– Cały projekt zrealizowaliśmy w oparciu o portfel kryptowalutowy MetaMask oraz platformę Rarible, która jest jednym z marketplace do tworzenia i sprzedaży NFT – dodaje Krzysztof Bulski.

Specjalnie dla członków klubu, startuje też oficjalny kanał discord Toru Jastrząb, który będzie głównym hubem informacyjnym toru w sprawach związanych z NFT oraz światem esportu. Będzie to miejsce, w którym fani toru będą mogli dyskutować na temat wydarzeń związanych z torem, ale też wysuwać swoje sugestie i pomysły.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem