Automater obsłużył transakcje na ponad 100 milionów złotych

automater obsluzyl transakcje na ponad 100 milionow zlotych
Udostępnij:
Automater, czyli narzędzie do sprzedaży i wysyłki produktów cyfrowych obsłużyło już transakcje na ponad 100 milionów złotych. Dostarczając ponad 2,8 miliona produktów do 2,5 miliona Kupujących.

Najchętniej kupowane produkty to przede wszystkim klucze aktywacyjne do gier oraz doładowania do sieci komórkowych. W przypadku gier dużą popularnością w 2015 roku cieszyły się Counter Strike Global Offensive, Wiedźmin 3 oraz Euro Truck Simulator.

Dynamiczny rozwój Automatera wiążę się z ekspansją na rynki zagraniczne. W pierwszej połowie lutego oficjalnie uruchomiona zostanie platforma automater.com, której odbiorcami będą Sprzedawcy spoza Polski.

W 2015 roku sprzedaż za granicą stanowiła 10% całej sprzedaży (w porównaniu z 2% w 2014 roku), głównie w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz Holandii.

– Stany Zjednoczone i Wielka Brytania to 31% światowego rynku sprzedaży produktów cyfrowych. To ogromny rynek i ogromna konkurencja. W 2016 roku zawalczymy o kawałek tego tortu – mówi Maciej Zieliński odpowiedzialny za rozwój w Automaterze.

fot. pixabay.com