Apple Card. Czy pojawi się w Polsce?

Dodane: 08.08.2019

Informacja prasowa

Udostępnij:

Apple Card właśnie debiutuje w Stanach Zjednoczonych dla wybranych użytkowników, którzy wyrazili wcześniej chęć otrzymania produktu. Nie wiadomo jeszcze kiedy wirtualna karta kredytowa od Apple będzie dostępna na innych rynkach.
Apple Card to wirtualna karta kredytowa, która będzie dostępna w aplikacji Wallet. Otrzymanie karty wydaje się bardzo proste, aktywacja trwa nie dłużej niż minutę. Spójrzcie na film instruktażowy od Apple: 

Aby otrzymać kartę trzeba spełnić kilka wymogów. Użytkownik musi mieć ukończone 18 lat i być obywatelem Stanów Zjednoczonych lub legalnym rezydentem z adresem zamieszkania na terenie kraju. Trzeba mieć również iPhone’a z systemem iOS 12.4 lub nowszym oraz musimy być zalogowani do iCloud za pomocą identyfikatora Apple ID na iPhone. Karty nie będzie można używać przy grach hazardowych (w USA oraz w innych krajach) i korzystać z niej do zakupów nielegalnych produktów czy usług. Ci którzy mają założonego Jailbreak’a mogą zapomnieć również o użytkowaniu karty. 

Oprócz aplikacji w smartfonie Apple Card może też mieć fizyczną formę w postaci wykonanej z tytanu karty, na której będzie tylko imię i nazwisko ze względów bezpieczeństwa.

Użytkownicy Apple Card będą mogli korzystać również z programu typu cash back. Według zapowiedzi za zakupy dokonane z wykorzystaniem platformy Apple Pay posiadacz karty otrzyma 2 proc. zwrotu gotówki z każdej transakcji, 3 proc. zaś w wypadku gdy dokona zakupu w sklepie Apple. Z kolei 1 proc. zwrotu będzie przysługiwał za każdorazową płatność z użyciem wspomnianej fizycznej karty.

Na razie nie wiadomo kiedy Apple Card pojawi się w Polsce. Możliwe, że możemy być jednymi z pierwszych krajów w Europie. Polacy bardzo chętnie korzystają z płatności elektronicznych i zbliżeniowych. Na tę chwilę pozostaje nam czekać. 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem