Autonomiczna walizka. Dotrzyma kroku podczas każdej podróży

Dodane: 10.08.2016

Mam Startup

Udostępnij:

COWAROBOT R1 nie różni się kształtem od zwyczajnych walizek. Ma kółka, kufer i rączkę. Niemniej urządzenie potrafi samodzielnie się poruszać, a gdy się zgubi, wyśle właścicielowi informację o swojej lokalizacji.

Na zdjęciu: walizka COWAROBOT R1 | fot. materiały prasowe 

Walizka COWAROBOT R1 wyposażona jest w sensory, dzięki którym wie, gdzie jest jej właściciel i podobnie jak pies, rusza się przy jego nodze. Do tego wmontowane czujniki rozpoznają obiekty i przeszkody na drodze, a urządzenie je omija. Gadżet nie poradzi sobie samodzielnie jedynie z pokonaniem schodów. W tym przypadku użytkownik musi wziąć walizkę do ręki i po prostu ją przenieść.

Autorzy projektu wyposażyli COWAROBOT R1 w GPS. Dzięki temu, gdy oddalimy się od bagażu na kilka metrów ten da o sobie znać i wyświetli powiadomienie na ekranie smartfona. Kiedy jednak stracimy walizkę ze wzroku, aplikacja mobilna wskaże na mapie jej lokalizację, żebyśmy w prosty sposób mogli odszukać zgubę. Regularna cena urządzenia będzie wynosić 699 dolarów, niemniej jeszcze teraz można kupić kufer za 499 dolarów na Indiegogo.

Przeczytaj poprzedni artykuł z cyklu pt. „Z Product Hunta”.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem