Autopay ma konkurencję. Dzięki aplikacji SkyCash również zapłacisz za przejazd autostradą

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Autopay ma konkurencję. Dzięki aplikacji SkyCash również zapłacisz za przejazd autostradą

Udostępnij:

Aplikacja mobilna SkyCash uruchomiła nową usługę – Autostrady. Od teraz za jej pośrednictwem można zapłacić za przejazd autostradą. Jak na razie płatność jest możliwa za przejazd trasą A1, która prowadzi do Trójmiasta. To drugie po Autopay takie rozwiązanie w Polsce.

Tym samym aplikacja Autopay, której właścicielem jest firma Blue Media, zyskała bezpośredniego konkurenta. Jak to działa? Kamery umiejscowione przy bramkach rozpoznają rejestrację i jeśli odnotowują opłatę za przejazd dokonaną przez aplikację podnoszą szlabany. Płatność pobierana jest bezpośrednio z rachunku użytkownika. Na ten moment z takiego rozwiązania można korzystać na trasie A1 oraz za pośrednictwem Autopay na A4 na odcinku łączącym Katowice z Krakowem.

SkyCash idzie w kierunku transportu

SkyCash to system płatności mobilnych. Firma od jakiegoś czasu zbliża się do branży związanej z transportem. Przypomnijmy, że na początku 2017 roku firma poszerzyła swoją ofertę ubezpieczeń. Do polis, które można kupować za pośrednictwem aplikacji dołożono ubezpieczenia OC oraz pakiety OC+AC.

– Polisy turystyczne zadebiutowały w SkyCash w połowie 2016 roku i szybko stały się jedną z naszych kluczowych usług. Jestem przekonany, że podobnie będzie ubezpieczeniami komunikacyjnymi, które doskonale uzupełniają rozwijane przez nas płatności za parkowanie – mówił wtedy Tomasz Krajewski, prezes SkyCash.

Natomiast pod koniec 2015 roku firma uruchomiła również możliwość kupienia przez aplikację biletów na przejazdy Przewozów Regionalnych. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy mogą kupować bilety z dowolnego miejsca na tabletach i smatrfonach. Dodatkowo usługa obsługuje również przejazdy zaplanowane z przesiadkami.

Autopay ma konkurencję

Autopay oferuje płatności za przejazdy płatnymi drogami na autostradzie A1 i A4. Do tej pory z rozwiązania firmy skorzystało już 180 tys. osób. Tylko na autostradzie A1 z rozwiązania korzysta blisko 15 proc. użytkowników drogi. Firma bardzo dobrze się rozwija, co Miłosz Kurzawski potwierdza w tegorocznym podsumowaniu roku.

Płatności za przejazd płatnymi drogami cieszą się dużym zainteresowaniem. To wygodne rozwiązanie przeciwdziała korkowaniu się przejazdów przy bramkach płatniczych na autostradach. Nic więc dziwnego, że kolejne firmy zaczęły interesować się taką usługą. Zobaczymy jak pójdzie SkyCash, które w tym momencie jest jedynym bezpośrednim konkurentem Autopay. Może w przyszłości tradycyjne bramki z opłatami znikną z płatnych dróg?