Bacca zwycięzcą międzynarodowego konkursu Payments Awards 2020

Dodane: 16.12.2020

Informacja prasowa

Udostępnij:

Bacca, jako pierwszy polski insurtech, wspólnie z First Data Polska zdobył główną nagrodę w międzynarodowym konkursie Payments Awards 2020 w kategorii B2B Payments Innovation of the Year. 

Polską firmę doceniono za system TubaPay, który jest pionierskim w Europie rozwiązaniem ułatwiającym płatności bezgotówkowe w sprzedaży ubezpieczeń. W TubaPay zintegrowany z aplikacją mobilną terminal płatniczy umożliwia bezgotówkowe rozliczenia między zakładem ubezpieczeń a agentem oraz płatność kartą za polisę. Aplikacja została opracowana we współpracy z First Data Polcard.

TubaPay pomaga nie tylko agentom, upraszczając proces sprzedaży i rozliczeń za polisy, ale także ułatwia klientom bezgotówkową i ratalną płatność za polisę. W połączeniu z terminalem płatniczym First Data Polcard, TubaPay umożliwia agentom ubezpieczeniowym przyjmowanie składek ubezpieczeniowych wielu towarzystw za pomocą jednego urządzenia, jak również cykliczne pobieranie rat bez udziału właściciela polisy. Po aktywacji usługi płatności zlecane są automatycznie w odpowiednich terminach, podobnie jak to się dzieje z abonamentem za dostęp do serwisów streamingowych, takich jak np. Netflix. Aplikacja jest dostępna w systemie Android i można ją pobrać w Google Play.

Z systemu TubaPay korzysta już dziewięć towarzystw ubezpieczeniowych. Prowadzone są z rozmowy z kolejnymi zainteresowanymi. Jednocześnie trwają prace nad zastosowaniem rozwiązania w innych obszarach biznesu jako usprawnienie procesów sprzedaży ratalnej.

– Jesteśmy dumni, że międzynarodowy zespół ekspertów nagrodził TubaPay tytułem Innowacji 2020 roku w płatnościach B2B. Jest to ogromny sukces i zasługa naszego zespołu, w tym w szczególności Cezarego Świerszcza i Piotra Kujawy, którzy to rozwiązanie zaprojektowali. To wyróżnienie pokazuje, że coraz bardziej doceniane są takie rozwiązania, które pozwalają na sprawniejszy przebieg nawet tak sformalizowanych procesów, jak te w ubezpieczeniach. Chcielibyśmy nasze doświadczenie wykorzystać także w innych sektorach, bo widzimy ogromy potencjał tego rozwiązania. Obecnie pracujemy nad rozszerzeniem zastosowania TubaPay na inne dziedziny cyklicznych płatności bezgotówkowych. Bacca ma dziś bardzo dobrą pozycję rynkową i wypracowała narzędzia, które umożliwią jej znaczne zwiększanie skali działalności – powiedział Michał Gontar, prezes Bacca.