Bak paliwa za bezpieczną jazdę? Spółka Funduszu Zalążkowego KPT forDrivers stratuje z aplikacją dla kierowców!

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Aplikacja forDrivers, stworzona przez spółkę portfelową należącą do Funduszu Zalążkowego Krakowskiego Parku Technologicznego, jest gotowa do premiery wśród kierowców. Od niedzieli mogą ją bezpłatnie pobierać w sklepie Google Play i zdobywać punkty za bezpieczną jazdę.

forDrivers to aplikacja, która informuje kierowców o utrudnieniach i remontach na drodze, pogodzie czy dogodnych postojach, pokazuje bieżącą trasę, a automatyczny pilot informuje o przekroczeniu prędkości. Innowacyjnością w aplikacji forDrivers jest nagradzanie. Za każdą zgodną z przepisami jazdę lub zrobiony w trakcie dłuższej podróży postój na odpoczynek kierowca otrzymuje punkty, które może wymieniać na nagrody.

 Zainteresowała nas koncepcja forDrivers, ponieważ dotyczy słusznej sprawy i skierowana jest do bardzo szerokiego grona odbiorców, czyli polskich kierowców. Połączenie trendu podnoszenia świadomości bezpiecznej jazdy z zabawą i rozrywką, czyli grywalizacją, jest znakomicie rokującym przedsięwzięciem z szansą na komercyjny sukces – mówi Marcin Bielówka, prezes Funduszu Zalążkowego KPT. 

Celem forDrivers jest doprowadzenie do wzrostu świadomości i bezpieczeństwa kierowców, spowodowanie spadku kosztów związanych z eksploatacją pojazdu, a także dostarczenie zabawy grywalizacyjnej. Aplikacja forDrivers skierowana jest zarówno do użytkowników indywidualnych, jak i biznesowych.

Liczę na to, że wielu kierowców da się namówić na wolniejszą jazdę, wiedząc, że dzięki temu otrzyma na przykład bak paliwa czy vouczer do serwisu samochodowego. Na wymianę punktów za prawidłową jazdę na atrakcyjne nagrody pozwala właśnie nasza aplikacja i współpraca z wieloma atrakcyjnymi partnerami – mówi Marcin Brysiak, pomysłodawca i założyciel forDrivers.

Koncepcja forDrivers powstała w 2014 roku i od samego początku miała realizować ważny cel związany z poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego. Kilka miesięcy później startupem zainteresowała się spółka portfelowa FZKPT HG Intelligence, która obsługuje forDrivers technologicznie i jest jednym z udziałowców. Kolejnym został Fundusz Zalążkowy Krakowskiego Parku Technologicznego, który zainwestował w firmę forDrivers na początku lipca tego roku. Jest to 24 spółka w portfelu FZKPT.

fot. pixabay.com