Bank BNP Paribas i firma technologiczna Envirly łączą siły w trosce o środowisko

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Bank BNP Paribas i firma technologiczna Envirly łączą siły w trosce o środowisko

Udostępnij:

Bank BNP Paribas nawiązał współpracę z firmą Envirly, która opracowała narzędzie do zarządzania śladem węglowym. Dzięki niej klienci firmowi banku będą mogli mierzyć, raportować i zmniejszać emisje gazów cieplarnianych oraz podejmować kolejne, bardziej ekologiczne decyzje.

Wraz z wdrożeniem unijnej dyrektywy CSRD, od 2024 r. kolejne podmioty będą musiały mierzyć swój ślad węglowy i uwzględniać go w sprawozdaniach rocznych. Jednak już teraz poziom emisyjności ma znaczenie, szczególnie dla firm, które eksportują swoje towary na rynki zagraniczne. Rosnące obowiązki raportowe przedsiębiorstw i nowe wyzwania w zakresie konkurencyjności zaowocowały współpracą Banku BNP Paribas i Envirly. To polska firma, która opracowała dostępny z poziomu przeglądarki internetowej system raportowy pozwalający zarządzać śladem węglowym i raportowaniem niefinansowym.

Bank BNP Paribas i Envirly łączą siły. Wygodniejsze raportowanie emisji dla przedsiębiorców

– Udostępniamy narzędzie, które pomoże w raportowaniu emisyjności zgodnie z wymogami regulacyjnymi i ułatwi spełnienie tego obowiązku. Sprawozdawczość w zakresie śladu węglowego może wzmocnić przewagę konkurencyjną naszych klientów, a monitorowanie danych dotyczących emisyjności stanowić ważny krok w procesie przygotowania i realizowania strategii transformacji energetycznej przedsiębiorstwa – mówi Jarek Rot, Dyrektor Wykonawczy Obszaru Zrównoważonego Rozwoju w Banku BNP Paribas. Jak podkreśla, klienci banku eksportujący swoje towary np. do Niemiec, zauważają, że ich partnerzy coraz częściej zwracają uwagę nie tylko na warunki handlowe, ale także na ślad węglowy.

Envirly umożliwia raportowanie zgodnie z międzynarodowymi standardami i normami. Platforma pozwala na wygenerowanie wkładu merytorycznego (wykresów, infografik itp.) do raportów zrównoważonego rozwoju – zarówno obowiązkowych, jak i dodatkowych. Na podstawie indywidualnych danych każdego przedsiębiorstwa przedstawia również propozycje działań, które mogą zmniejszyć emisyjność.

W trosce o naszą przyszłość

– Środowisko jest naszym wspólnym dziedzictwem, a współpraca z tak dużą instytucją, jak Bank BNP Paribas, pozwala nam na silniejsze oddziaływanie na przyszłość, w której zrównoważony rozwój jest kluczowym elementem dla naszej planety i społeczeństwa – przekonuje Weronika Czaplewska. Wiceprezeska Envirly podkreśla, że przedsiębiorcy nie powinni bać się wzięcia większej odpowiedzialności za przyszłość planety. – Wraz z Bankiem BNP Paribas chcemy pokazać klientom, że świadoma transformacja biznesu idzie w parze z optymalizacją kosztów i usprawnianiem procesów – dodaje Czaplewska.

W 2022 roku Envirly zostało wybrane jako dostawca rozwiązania mierzącego ślad węglowy przedsiębiorstw w ramach ostatniej edycji Office Hours – autorskiego programu wdrażania innowacyjnych rozwiązań w Banku BNP Paribas.
– Envirly przedstawiło najciekawszą i najbardziej innowacyjną ofertę, która pomoże nam we wdrażaniu prawidłowych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz wesprze Klientów w zmniejszeniu i monitorowaniu śladu węglowego. Wprowadzenie takich technologii jak te dostarczane przez Envirly, może być kluczowe w osiągnięciu celów związanych z dekarbonizacją – podsumowuje Michał Miszułowicz, dyrektor ds. współpracy z sektorem Innowacji w Banku BNP Paribas.

 

Envirly rozpoczyna współpracę z Polskim Funduszem Rozwoj

Weronika Czaplewska (Envirly): pomagamy przedsiębiorcom zrozumieć procesy emisyjne w organizacji i komunikować kwestie związane z zieloną strategią

Redigo Carbon z finansowaniem od Invento VC