Bank BNP Paribas rozwija GOmobile

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Bank BNP Paribas rozwija GOmobile

Udostępnij:

GOmobile – aplikacja mobilna Banku BNP Paribas jest stale rozwijana. Kolejne aktualizacje to odpowiedź na ewoluujące potrzeby klientów. Tym razem bank dodał kilka nowych funkcjonalności, jak proste aktywowanie aplikacji, własny przelew walutowy czy łatwe udzielanie/cofanie zgód marketingowych, a także rozbudował opcje związane z powiadomieniami push.

– Prace nad usprawnieniami GOmobile nie ustają nawet na moment, to stały procesRozwój technologii i zmiany w przyzwyczajeniach klientów są zbyt dynamiczne, byśmy mogli się zatrzymać i powiedzieć, że w naszej aplikacji nie da się już wprowadzić ulepszeń. Nowe oczekiwania użytkowników odbieramy bardzo pozytywnie – są potwierdzeniem, że praca, którą wkładamy w rozwój narzędzi digitalowych skutkuje coraz szerszym wykorzystaniem możliwości aplikacji – mówi Krzysztof Suchan, Dyrektor Departamentu Rozwoju Kanałów Cyfrowych w Banku BNP Paribas.

Od teraz klienci Banku BNP Paribas mogą o wiele łatwiej aktywować aplikację. Po podpisaniu umowy w procesie Kontootwieracz, wystarczy nadać PIN i opcjonalnie – przejść standardowy proces sczytywania linii papilarnych lub skanowania twarzy, by móc bezpiecznie logować się za pomocą biometrii). Chwilę później, po kliknięciu „Zaloguj się” w GOmobile, można już na bieżąco weryfikować status swojego wniosku.

W odpowiedzi na coraz większe zainteresowanie klientów bankowością mobilną i rosnąca liczbę osób, korzystających z oferty wyłącznie w ten sposób, Bank BNP Paribas stale rozwija też portfolio usług dostępnych z poziomu smartfona. Teraz, w zależności od posiadanych produktów, klient ma możliwość założenia w ten sposób kolejnych lokat (GOmobile, GOonline, Promocyjnej oraz Standardowej walutowej). Sam proces otwarcia lokaty jest prosty i bardziej przejrzysty, dzięki odświeżeniu odpowiednich ekranów aplikacji. Na liście produktów widnieje przycisk „Otwórz lokatę”, który przekierowuje bezpośrednio do oferty.

Klienci, którzy często wyjeżdżają za granicę, lub rozliczają się w walutach obcych, powinni docenić przelew własny walutowy. Bank umożliwia wygodne przesłanie pieniędzy między kontami – zarówno w tej samej walucie obcej, jak i w różnych walutach, w zależności od posiadanych rachunków. Bardzo łatwo można też wymienić walutę już z poziomu aplikacji.

Dla ułatwienia zarządzania własnym budżetem z pomocą GOmobile, Bank BNP Paribas udostępnił także możliwość pobierania wyciągów z kont osobistych, oszczędnościowych i kart kredytowych. Wystarczy do tego kilka ruchów palca – należy wybrać odpowiednią opcję po wejściu w szczegóły rachunku osobistego i oszczędnościowego.

Uproszczone będzie także udzielanie lub cofanie zgód marketingowych. W zależności od tego, czy klient chce otrzymywać od banku spersonalizowane oferty, może wybrać odpowiednią opcję w menu aplikacji.

Nowości w aplikacji dotyczą też powiadomień push. Po otrzymaniu notyfikacji, klient może jednym ruchem palca (po zalogowaniu) przejść do odpowiednich ekranów aplikacji, takich jak dashboard, lista produktów czy lista wiadomości.