Bank BNP Paribas stawia na dalszy rozwój platformy walutowej FX [email protected] i rezygnuje z marki Rkantor.com

Udostępnij:
Bank BNP Paribas będzie rozwijał usługi walutowe w ramach szybkiej platformy walutowej FX [email protected] Jednocześnie usługi te nie będą już dostępne w serwisie Rkantor.com.

– Dokonaliśmy przeglądu oferowanych narzędzi i postawiliśmy na rozwiązania, które mają większy potencjał i pozwalają na bieżące wprowadzanie innowacji, dzięki czemu zapewnią klientom Banku BNP Paribas znacznie większe możliwości. Usługi wymiany walut, które dotychczas były dostępne zarówno na Rkantor.com, jak i na platformie FX [email protected], teraz będą w jednym systemie z dostępem do innych elementów oferty Banku – mówi Michał Hojowski, Dyrektor Zarządzający Pionu Rynków Finansowych w Banku BNP Paribas.

Po tej zmianie spółka BNP Paribas Solutions, właściciel serwisu Rkantor.com, będzie rozwijać działalność w zakresie  dostarczania usług i technologii IT dla Banku BNP Paribas. Dzięki nim klienci mogą korzystać z najnowocześniejszych rozwiązań płatniczych. Spółka jest odpowiedzialna za całościową obsługę IT i operacyjną kluczowych projektów oraz wdrażanie innowacji w Banku.

FX [email protected] to  platforma walutowa zbudowana na bazie najlepszych rozwiązań, jakie były oferowane przez banki, po fuzji których powstał obecny BNP Paribas. Dużą wygodę zapewnia połączenie FX [email protected] z bankowością internetową GOonline – z platformy można korzystać bezpośrednio po zalogowaniu do systemu bankowego. Dzięki temu każdy klient może łatwo samodzielnie aktywować FX [email protected] w systemie GOonline i zyskać dostęp do transakcji walutowych na rachunkach osobistych i firmowych. Dotyczy to zarówno właściciela, współwłaściciela i pełnomocnika konta osobistego, jak i właściciela konta dla mikrofirm. Widok transakcji walutowych zawartych na platformie FX [email protected] jest dostępny w historii rachunków w bankowości internetowej. Istotnym udogodnieniem jest możliwość dołączenia do konta karty Multiwalutowej. Dzięki niej klienci mogą swobodnie wypłacać pieniądze wymienione na platformie walutowej w bankomatach na świecie. Karty mogą używać także do płatności.

– Zarówno klienci indywidualni, jak i firmowi cenią dużą elastyczność zawierania transakcji, jaką daje całodobowy dostęp przez pięć dni w tygodniu do wymiany ponad 70 par walutowych. Jako jedna z nielicznych instytucji oferujemy możliwość wymiany waluty i jej przelewu od razu na konto beneficjenta. Na platformie dostępne są również tzw. crossowe pary walutowe, dzięki którym możliwa jest wymiana bez przewalutowania na polskie złote, co jest bardziej korzystne i wygodne dla przedsiębiorców prowadzących wymianę handlową z podmiotami zagranicznymi. Dużym zainteresowaniem cieszą się też transakcje zabezpieczające przed niekorzystnymi zmianami ceny na rynku walutowym: terminowe transakcje FX Forward z możliwością ich skrócenia (Rollback) czy transakcje FX Swap – wyjaśnia Michał Hojowski.

W FX [email protected] użytkownik może składać oferty na zakup lub sprzedaż danej waluty nawet na 60 dni do przodu po określonym przez siebie kursie. Zawieranie korzystnych transakcji umożliwiają też alerty, które klient otrzymuje, jeżeli wybrany kurs walutowy osiągnie wskazaną przez niego wartość. Na platformie możliwe jest złożenie zlecenia transakcji natychmiastowej Spot do kwoty środków dostępnych na rachunku lub do kwoty limitu Spot – wówczas wystarczy zapewnić środki do rozliczenia oferty do dwóch dni roboczych po jej realizacji. Transakcje terminowe Forward można zlecać powyżej dwóch dni roboczych naprzód. Aby wesprzeć użytkowników w świadomym podejmowaniu decyzji, na platformie udostępniono także bieżące wykresy poszczególnych par walutowych, aktualną tabelę kursową Banku i średnie kursy NBP, a także komentarze ekonomiczne i prognozy walutowe Banku.

Jak przenieść się z Rkantor.com do FX [email protected]?

Bank przygotował promocyjną ofertę dla klientów Rkantor.com, którzy będą chcieli otworzyć konto i przenieść się do FX [email protected] Wszyscy otrzymają zniżkę na spread, dzięki czemu będą mogli wymieniać waluty na najlepszych warunkach. W panelu klienta Rkantor.com pojawi się propozycja oferty dostosowana do potrzeb każdej z grup:

Klienci indywidualni zostaną przekierowani na stronę, gdzie będą mogli samodzielnie otworzyć Konto dla Ciebie z podstawową Kartą Otwartą na Dzisiaj za 0 zł. W oddziale będą mogli wnioskować o kartę Multiwalutową bez opłat za korzystanie z karty przez 180 dni.

Mikroprzedsiębiorcy będą mogli bezpłatnie otworzyć rachunek bieżący i walutowy oraz otrzymać kartę Multiwalutową bez opłat za korzystanie z karty przez 180 dni.. Do ich dyspozycji pozostaje także pełny pakiet usług dla firm.

Klientom firmowym z pozostałych grup zostanie przedstawiona odrębna oferta na prowadzenie kont w 23 walutach oraz przelewy krajowe i zagraniczne w konkurencyjnych stawkach. Otrzymają oni też dostęp do wszystkich funkcjonalności dedykowanych dla klientów biznesowych.

Po aktywacji bankowości internetowej GOonline wszyscy użytkownicy łatwo uzyskają dostęp do platformy walutowej FX [email protected], a klienci indywidualni otworzą wybrane konto walutowe za pomocą kilku kliknięć.

Planowane nowości

Bank BNP Paribas intensywnie rozwija platformę FX [email protected], która jest podstawowym narzędziem wykorzystywanym przez wielu klientów biznesowych i indywidualnych. W planach jest udostępnienie w zależności od typu klienta licznych funkcjonalności obejmujących:

  • DCD (Dual Currency Deposit) – depozyty strukturyzowane, walutowe,
  • Większą elastyczność transakcji terminowych – przesunięcia transakcji natychmiastowych Spot na terminowe Forward,
  • Multiforward – możliwość zawarcia kilku transakcji jednocześnie,
  • Par Forward – transakcje terminowe z rozliczeniem z jedną ceną realizacji,
  • Opcje walutowe – możliwość zabezpieczenia przed niekorzystną zmianą cen na rynku
  • oraz wiele innych udogodnień poprawiających komfort pracy, takich jak wiadomości ekonomiczne online, kalendarze ekonomiczne oraz chaty.

Wygaszanie Rkantor.com

We wrześniu każdy aktywny klient Rkantor.com otrzyma na podany w serwisie adres mailowy wypowiedzenie umowy o świadczeniu usług wraz z informacją o dwumiesięcznym okresie wypowiedzenia. Dokument będzie też wskazywał terminy na wypłatę środków z serwisu, realizację wymiany z odroczoną wpłatą oraz wymiany natychmiastowej. Klient w każdej chwili może samodzielnie usunąć konto w Rkantor.com klikając przycisk „Usuń konto i wymaż wszystkie dane” w panelu użytkownika. Taką prośbę można też wysłać do Biura Obsługi Klienta Rkantor.com. Ważne, aby przed usunięciem konta w serwisie wypłacić wszystkie zgromadzone na nim pieniądze. Strona Rkantor.com nie będzie dostępna po 30 listopada 2020 r. Do momentu zakończenia działalności kantoru będzie można swobodnie zlecać transakcje; do dyspozycji pozostaje też Biuro Obsługi Klienta Rkantor.com.