Bank Pekao wprowadza Pożyczkę Ekspresową na cele ekologiczne

Udostępnij:
Bank Pekao wprowadził do sprzedaży nowy produkt gotówkowy, czyli Pożyczkę Ekspresową na cele ekologiczne. Bank oferuje preferencyjne warunki z RRSO 8,3 proc. i prowizją 0 proc.

– Bank Pekao wspiera osoby, które chcą zadbać o dobry klimat naszej planety. Dzięki nowej ofercie Pożyczka Ekspresowa na cele ekologiczne oferujemy naszym klientom, zarówno nowym, jak i dotychczasowym, możliwość pozytywnego wpływu na środowisko naturalne, w którym żyjemy. Ekologia jest dla nas niezwykle ważna i dlatego przechodzimy od słów do czynów – powiedział w komunikacie Wojciech Werochowski, Dyrektor Departament Produktów Kredytowych Klienta Indywidualnego w Banku Pekao S.A.

Pożyczka może obejmować od 5 tys. do 50 tys. zł pod warunkiem, że co najmniej 80 proc. tej kwoty przeznaczone zostanie na zakup lub instalację jednego z poniższych celów ekologicznych:

  •     odnawialnych źródeł energii: kolektorów słonecznych, paneli/ogniw fotowoltaicznych,
  •     kotłów centralnego ogrzewania (z wykluczeniem kotłów węglowych),
  •     pomp ciepła,
  •     okien, drzwi i materiałów do ocieplenia domu,
  •     samochodów osobowych z napędem elektrycznym lub hybrydowym oraz motocykli i skuterów z napędem elektrycznym.

PKO Bank Polski i Ekopożyczka

Pekao S.A. nie jest pierwszym bankiem, który zdecydował się na stworzenie pożyczki dedykowanej na cele ekologiczne. PKO Bank Polski w kwietniu zeszłego roku wprowadził do swojej oferty Ekopożyczkę, która zakłada nawet 50 tys. zł na zakup urządzeń fotowoltaicznych z oprocentowaniem 4,99 proc. i prowizją 0,99 proc. W tym przypadku podobnie jak w poprzednim warunkiem jest, że 85 proc. pożyczonej kwoty zostanie przeznaczone na zakup i instalację paneli w ciągu trzech miesięcy od otrzymania środków.

– PKO Bank Polski wspiera rozwój polskiej gospodarki i aktywnie włącza się w ważne dla niej procesy. Zależy nam, aby Polska była krajem nowoczesnym oraz aby była przyjaznym miejscem do życia. Doświadczenia największych ośrodków technologicznych na świecie pokazują, że rozwój nowoczesnych technologii musi iść w parze z dbałością o środowisko naturalne, bo tylko w takich warunkach najlepsi w swoich dziedzinach specjaliści będą chcieli osiedlać się i pracować nad innowacyjnymi rozwiązaniami. Pożyczka gotówkowa na zakup i instalację paneli fotowoltaicznych to krok w tym kierunku – powiedział w komunikacie Zbigniew Jagiełło, prezes zarządu PKO Banku Polskiego.

Dzięki takim inicjatywom banków większa ilość osób będzie mogła pozwolić sobie na korzystanie z ekologicznych rozwiązań. Niestety jeżeli mówimy o fotowoltaice, samochodach elektrycznych, czy wymianie sposobu ogrzewania domu, to wciąż bardzo kosztowne rzeczy. Z drugiej strony doskonale wiemy, że bez tych elementów nie będziemy w stanie skutecznie dbać o nasze środowisko.