Bank Pekao wystawił w metaverse prace Kai Renkas. Zobacz galerię

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Bank Pekao metaverse

Udostępnij:

Bank Pekao otworzył galerię sztuki w metaverse, gdzie wystawił prace Kai Renkas, wykonane na 25-lecie Bankowości Prywatnej Pekao. Wspomniane prace można zobaczyć w Galerii PeoPay – wirtualnej przestrzeni zlokalizowanej w polskim środowisku metaversowym ESKA World.

Prace Kai Renkas w metaverse

Kaja Renkas to uznana artystka tworząca plakaty, okładki książek i animacje. Działa też w przestrzeni AR (rozszerzonej rzeczywistości). Dla Pekao przygotowała cykl prac „Żubr na Wall Street” oraz stworzone na ich bazie animacje. W metaverse udostępnia oprócz nich interaktywną grę „Forgotten Creatures” bazującą na AR.

Galeria sztuki Banku Pekao w metaverse

– Wychodząc od tradycyjnego plakatu, który przez 40 lat był środkiem wyrazu w reklamie Banku Pekao stworzyłam kompozycje, które swoje rozwinięcie mają w wirtualnej rzeczywistości. Ich stokenizowanie pozwoliło na pójście o krok dalej, w stronę świata metaverse. Jednocześnie wykorzystując nowe technologie jestem wierna swojej stylistyce – komentuje artystka Kaja Renkas.

Kiedy sztuka kreuje biznes

Projekt jest kolejnym z cyklu działań art brandingowych Pekao pod wspólnym hasłem „Kiedy sztuka kreuje biznes”. Bank, sięgając do kilkudziesięcioletniej tradycji współpracy z uznanymi artystami, postanowił wrócić do modelu promowania marki przez sztukę, lecz tym razem w przestrzeni wirtualnej.

Jedna z prac Kai Renkas w metaverse

Wspólnie z Radiem ESKA i firmą Veles Production w pierwszym polskim środowisku metaversowym ESKA World została stworzona przestrzeń Pekao – Galeria PeoPay. W jej dwóch wirtualnych pomieszczeniach prezentowane są stokenizowane prace Kai Renkas i gra interaktywna.

Nie tylko Pekao sięga po metaverse

To już druga tokenizacja ogłoszona przez Pekao Wcześniej bank stokenizował elementy kompozycji malarskiej Rafała Bujnowskiego i powiązał je z 440 kartami płatniczymi Unique wprowadzonymi wspólnie z Mastercard. Każda z kart na awersie ma nadrukowane zdjęcie z fragmentem obrazu „Ściana pracowni” autorstwa tego znanego artysty wizualnego.

Nie tylko Pekao sięga po metaverse. Na początku października PKO Bank Polski przeniósł jeden z najbardziej rozpoznawalnych warszawskich budynków do metaświata. Użytkownicy platformy Decentraland mogą odwiedzić wirtualną PKO Rotundę, w której udostępniona została wystawa polskiej sztuki współczesnej.