Bank Zachodni WBK zaprasza do współpracy start-upy tworzące innowacyjne rozwiązania w obszarze usług finansowych

Dodane: 23.02.2017

Mam Startup

Udostępnij:

Bank Zachodni WBK prowadzi program startMEup dla młodych firm z ambicjami fintechowymi. Start-upy, które mają ciekawe pomysły na usługi lub funkcjonalności z obszaru usług finansowych oraz zdecydują się na podjęcie jednego z wyzwań postawionych przez BZ WBK, zyskają szansę na realizację projektów.

Pomysłodawcom najlepszych, najbardziej innowacyjnych pomysłów zgłoszonych do programu, startMEup da dostęp do „know-how” jednej z największych instytucji finansowych w Polsce oraz mentoringu ekspertów z zakresu digitalizacji, rozwiązań cyfrowych i  bankowości. – Dla firm technologicznych, które dopiero raczkują, bardzo ważna jest możliwość zderzenia własnej kreatywności z realiami rynkowymi. Dopiero ta weryfikacja własnych projektów w praktyce pozwala ocenić ich prawdziwą wartość. Taką możliwość dajemy uczestnikom naszego programu startMEup – mówi Jan van der Saar, menadżer projektów innowacyjnych Banku Zachodniego WBK.

W programie startMEup Bank Zachodni WBK postawi przed uczestnikami serię wyzwań zorientowanych na tworzenie innowacyjnych rozwiązań dla branży finansowej. Aby odpowiedzieć na dane wyzwanie, zainteresowane start-upy będą musiały jedynie wypełnić krótki formularz na stronie https://bankpomyslow.bzwbk.pl/startmeup i dołączyć do niego opis zakresu funkcjonalności projektu będącego odpowiedzią na wyzwanie. W pierwszym etapie pomysły będą analizowane i oceniane przez ekspertów Banku Zachodniego WBK.

W drugim etapie najlepsze zaproponowane rozwiązania przejdą weryfikację pod kątem potencjału wdrożeniowego. Autorzy najciekawszych propozycji zostaną zaproszeni do banku i pod okiem mentorów będą dopracowywać szczegóły swojej koncepcji, tak by miały szansę zostać zrealizowane we współpracy z Bankiem Zachodnim WBK.

Rekrutacja do programu już trwa. Do pierwszego wyzwania, związanego z uchwaloną przez Parlament Europejski dyrektywą Payment Services Directive 2 (PSD2) zgłosiło się już kilkanaście firm.

Więcej informacji na temat kolejnych wyzwań, zasad udziału w programie startMEup oraz jego regulamin zaleźć można na stronie https://bankpomyslow.bzwbk.pl/startmeup.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem