Banki pomogą początkującym startupowcom

Dodane: 03.10.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

Między 20, a 22 października, podczas dziesiątej edycji „Startup Weekend Warsaw” przedstawiciele BGŻ BNP Paribas, BZ WBK, PKO Bank Polski, VISA, Accenture oraz GOLEM pomogą młodym startupowcą zmienić pomysł na startup, w plan jego realizacji.

To pierwszy taki hakaton FinTech, podczas którego będzie dostępnych tak wielu ekspertów z różnych organizacji finansowych z Polski.

 

Od lat to właśnie w Polsce testuje się wiele nowych rozwiązań bankowych, finansowych, czy płatniczych. Dzięki czemu Polska pod względem bankowośći czy płatności zbliżeniowych jest dużo lepiej rozwinięta niż Niemcy czy Japonia. Ma to też złą stronę – startupy FinTech nie mają w Polsce łatwego życia. Wiele rozwiązań, które np. w USA wdrażają startupy, w Polsce od dawna oferują banki jak np. tani, szybki przelew z konta na konto.

Ma to jednak też swoje jasne strony – instytucje finansowe wiedzą, że muszą obserwować rynek i starać się ciągle wdrażać nowości, aby nie przespać momentu, w którym nie będą już tak innowacyjne jak są teraz.

Tak właśnie stanie się podczas hakatonnu Startup Weekend Waraw (SWWAW)! Przedstawiciele aż trzech banków (BGŻ BNP Paribas, BZ WBK, PKO Bank Polski), VISA, a także firmy GOLEM i Accentrue pomogą młodym przedsiębiorcą odpracować model biznesowy i poukładać plan rozwoju tak, aby pomysł mógł przerodzić się w faktyczny plan biznesowy.

Podczas SWWAW hakatonu, który odbędzie się między 20, a 22 października spotkają przyszli przedsiębiorcy podzieleni na trzy grupy: TECH (developerzy web, mobile, bazy danych), NON-TECH (sprzedawcy, marketingowcy, osoby od komunikacji), a także GFX (graficy i UX-owcy).

W piąte na scenę może wyjść każdy i zaprezentować swój pomysł w 60 sekund. Uczestnicy, którzy nie odważą się wyjść na scenę, lub nie maja własnego pomysły mogą dołączyć się do kogoś z pomysłem i wspólnie rozwiać projekt. Tworząc tym samym podstawy zespołu, który w przyszłość może ten produkt rozwijać.

Przez 54h godziny (z małymi przerwami na sen, posiłki i kawę) będą mieli dużo pracy. Dowiedzą się jak korzystać z narzędzie do walidowania pomysłów np. „business model canvas” czy „value proposition canvas”. Będą pracować nad stworzeniem podstaw produktu, a to wszystko będą konsultować z 10 mentorami. Na koniec poddani zostaną ocenie, a najlepsi zgarną nagrody od organizatorów i partnerów SWWAW.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem