Banki spółdzielcze pracują nad aplikacją do zarządzania subskrypcjami

Dodane: 27.01.2020

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

zarządzanie subskrypcjami

Udostępnij:

Banki spółdzielcze oferują klientom m.in. aplikacje mobilne, płatności telefonem Google Pay (i Apple Pay – w SGB) oraz płatności zegarkiem Garmin. Za jakiś czas wypuszczą na rynek nową aplikację mobilną z funkcją zarządzania subskrypcjami.
Banki spółdzielcze opracowują nową, międzyzrzeszeniową aplikację mobilną polegającą na zarządzaniu subskrypcjami. Prawdopodobnie narzędzie będzie agregować wszystkie subskrypcje podpięte do karty wydanej do konta. Użytkownik będzie mógł włączać, wyłączać lub usuwać subskrypcje.

Aplikacje banków spółdzielczych

Banki zrzeszone w Spółdzielczej Grupie Bankowe mają już w swojej ofercie aplikację mobilną Portfel SGB. Jej użytkownicy mogą zarządzać swoim rachunkiem za pomocą smartfona – sprawdzać saldo na koncie, stan zadłużenia na karcie kredytowej, historię operacji na rachunku, czy dokonywać płatności telefonem.

Poza tym klienci banków spółdzielczych (zarówno z grupy Banku BPS, jak i SGB) korzystają także z płatności HCE. Jest to technologia, która umożliwia wykonywanie zbliżeniowych płatności mobilnych. Kiedy użytkownik zainstaluje aplikację na swoim telefonie (w przypadku grupy Banku BPS jest to aplikacja Planet Mobile HCE Wallet, zaś zrzeszenia SGB – Portfel SGB) może zapłacić za zakupy zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, opłacić przejazd komunikacją miejską lub miejsce parkingowe, kupić bilety do kina, teatru czy na koncert.

Autenti wspiera banki

Z kolei PKO Bank Polski, BNP Paribas i Alior Bank idąc z duchem czasu, zainwestowali niedawno w startup Autenti.

Zamknięta właśnie runda finansowania wyniosła 17 mln zł. Prezesi banków powiedzieli, że każdy dofinansował startup kwotą tej samej wielkości.

Klienci tych banków lada moment będą mogli podpisywać dokumenty w sposób elektroniczny. Prezesi BNP Paribas Bank Polska, Alior Bank oraz PKO Bank Polski, tj.: Przemysław Gdański, Krzysztof Bachta oraz Zbigniew Jagiełło, wystąpili 16 stycznia na wspólnej konferencji, by poinformować o inwestycji.

Inwestorzy Autenti otwierają się na współpracę ze środowiskiem bankowym. Grzegorz Wójcik, prezes Autenti powiedział, że potencjał tej usługi jest bardzo duży. Bezpieczny system podpisu elektronicznego jest kierowany do firm, które chcą zmniejszyć ilość papierowych dokumentów w obiegu.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem