BanqUP i Limitless pomogą zbudować finansowe bezpieczeństwo

Udostępnij:
Limitless – fintech, który pozwala na automatyczne inwestowanie – skorzysta z bankowych danych dzięki usłudze TPP-as-a-service oferowanej przez banqUP.

Otwarta bankowość pozwala stronom trzecim na dostęp do bankowych danych. Uzyskanie licencji i integracja z bankami to żmudny proces. BanqUP znosi konieczność jego przechodzenia. Dostarcza zagregowane dane bankowe podmiotom bez licencji dzięki swojej nowej usłudze TPP-as-a-Service, która pozwala łączyć się na raz z ponad 15 bankami w Polsce i ponad 70 w całej Europie. Lista rośnie dynamicznie każdego miesiąca. Podstawą prawną jej świadczenia, jest otrzymana przez banqUP licencja KNF. Jedną z pierwszych firm korzystających z nowej usługi od banqUP jest Limitless.

Automatyczne budowanie finansowego zabezpieczenia

Limitless to zarejestrowany w Wielkiej Brytanii fintech, z biurami w Warszawie i Singapurze. Został założony przez Polkę, Sarę Koślińską oraz singapurskiego finansistę, Ka Lim. - Nasz produkt pozwala inwestować i oszczędzać nawet osobom z niskimi dochodami i niewielką wiedzą finansową. W początkowym okresie aplikacja buduje dla użytkownika zabezpieczenie w postaci trzech miesięcznych pensji. Później odkłada pieniądze na większe wydatki i inwestuje nadwyżki.- wyjaśnia Sara Koślinska. Algorytmy aplikacji Limitless, na podstawie historycznych danych finansowych , szacują maksymalną kwotę, którą aplikacja może odłożyć.

Rozwojowa współpraca

Dzięki otwartej bankowości i współpracy z banqUP Limitless uzyska cenne dane, które pozwolą firmie na szybszy rozwój, i wejść na nowe rynki.

– BanqUP daje nam infrastrukturę pozwalającą na dostęp do banków w całej Europie. Dzięki dostępowi do większej liczby danych, nasze algorytmy będą oferować jeszcze lepsze doświadczenie użytkownikom. W czasie kryzysu Covid-19 korporacje mogą skorzystać z naszego produktu by w odpowiedzialny sposób wspomóc pracowników. Szczególnie samozatrudnionych lub niżej wynagradzanych, jak na przykład barista czy kierowca – mówi Sara Koslińska, CEO Limitless.

Nowe możliwości od BanqUP

Dostęp do bankowych danych oferowany przez banqUP pozwala firmom technologicznym używać ich na wiele sposobów - od weryfikacji tożsamości po tworzenie indywidualnych planów inwestycyjnych. W chwili startu usługi TPP-as-a-service banqUP rozpoczęło współpracę już z ponad 20 firmami z całej Europy.

– Bardzo się cieszymy, że naszym pierwszym partnerem jest fintech, który oferuje produkt bardzo prosty dla użytkowników. Od strony technologii produkt jest za to bardzo zaawansowany. Otwarta bankowość daje mu niesamowite możliwości rozwoju i ekspansji – podkreśla Krzysztof Pulkiewicz, CEO banqUP. I dodaje – Limitless było do tej pory niedostępne dla klientów z Polski. Mam nadzieję, że dzięki banqUP to się wkrótce zmieni.