Bauer Media i Netrisk (spółka portfelowa MCI Capital) łączą porównywarki internetowe

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Bauer Media i Netrisk (spółka portfelowa MCI Capital) łączą porównywarki internetowe

Udostępnij:

Grupa Bauer Media i Netrisk Group („Netrisk”, spółka portfelowa MCI Capital) ogłosiły dziś zawarcie porozumienia o połączeniu swoich porównywarek internetowych w sześciu krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Dzięki temu partnerstwu porównywarki internetowe Bauera (OCP), Rankomat.pl (Polska), Epojisteni.cz i Srovnejto.cz (Czechy) oraz Superpoistenie.sk (Słowacja), dołączą do szybko rosnącego portfolio Grupy Netrisk, które obejmuje Netrisk.hu (Węgry), Durchblicker.at (Austria), Klik.cz (Czechy), Netfinancie.sk (Słowacja) i Edrauda.lt (Litwa). Fuzja stworzy porównywarkę internetową o znaczącej skali w Europie, przynosząc dodatkowe oszczędności czasu i pieniędzy konsumentom w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, którzy korzystają z takich porównywarek.

Większy rynek międzynarodowy

Dzięki temu strategicznemu połączeniu, rozszerzona Grupa Netrisk będzie obsługiwać większy i rosnący rynek międzynarodowy, jeszcze bardziej wzmacniając swoją pozycję lidera wśród porównywarek cen online w Europie Środkowo-Wschodniej i umożliwiając jej dalszy rozwój. Po zakończeniu transakcji połączona grupa będzie miała zasięg około 80 milionów potencjalnych klientów w sześciu krajach europejskich.

Grupa Bauer Media stanie się ważnym partnerem strategicznym ze znacznym, niewiększościowym udziałem w całym biznesie. TA Associates(„TA”), obecny większościowy inwestor Netrisk, pozostanie nim także w połączonej firmie, podczas gdy MCI Capital zachowa mniejszościowy pakiet udziałów.

Transakcja ta pozwoli Grupie Bauer Media wzmocnić swoją pozycję na europejskim rynku porównywarek internetowych, z innymi swoimi markami działającymi również w Hiszpanii, Szwecji, Norwegii i Finlandii.

Transakcja zostanie sfinalizowana po spełnieniu stosownych wymogów prawnych. Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Robert Sokołowski, CEO Grupy Netrisk, powiedział: – Jesteśmy bardzo podekscytowani mogąc powitać klientów, pracowników i partnerów Rankomat, ePojisteni, Srovenjeto i Superpoistenie w szybko rozwijającej się Grupie Netrisk. Połączenie sił przyspieszy nasz rozwój i zwiększy zasięg, a także umożliwi nam inwestowanie w możliwości handlowe i technologiczne, które zapewnią naszym klientom wyższą jakość. Mamy nadzieję, że nasi nowi koledzy w Polsce, Czechach i na Słowacji poczują się u nas jak w domu

Morten Heuing, prezydent Bauer OCP Business Area, powiedział – Ta fuzja jest fascynującym wydarzeniem dla biznesu porównywarek internetowych Grupy Bauer Media. Połączenie naszych działań w Europie Środkowo-Wschodniej z działaniami Grupy Netrisk pozwoli nam stworzyć jeszcze silniejszy biznes na jednych z najszybciej rozwijających się, innowacyjnych i konkurencyjnych rynków w Europie.

Grupa Bauer Media jest zaangażowana w rozwój biznesu porównywarek internetowych na dużą skalę. Wierzymy, że robienie tego we współpracy z innymi, a nie w pojedynkę, jest najlepszym sposobem na przyspieszenie realizacji nowych korzyści dla konsumentów, którzy chcą zaoszczędzić czas i pieniądze, a także dla naszych partnerów handlowych, którzy chcą uzyskać dostęp do szerszego rynku”.

Max Cancre, dyrektor w TA, powiedział: – Ta fuzja to bardzo ekscytujący moment dla Netrisk. Netrisk cieszył się w ostatnich latach dwucyfrowym wzrostem organicznym, wzmocnionym sześcioma przejęciami, które pozwoliły Grupie znacznie rozszerzyć swój zasięg geograficzny i produktowy. Strategiczne połączenie Netrisk i porównywarek internetowych Grupy Bauer Media w Europie Środkowo-Wschodniej jest krokiem naprzód w rozwoju Grupy, a TA pozostaje zaangażowana w jej kolejny sukces.

Filip Berkowski, partner inwestycyjny w MCI Capital, powiedział: – Grupa Netrisk ma za sobą wiele lat nieprzerwanego wzrostu, a w chwili obecnej kapitalizuje swoje długofalowe działania zmierzające do cyfryzacji kanałów dystrybucji. Fuzja odzwierciedla strategię MCI, polegającą na wspieraniu regionalnych liderów w Europie Środkowo-Wschodniej pragnących się dalej rozwijać.

 

32 mln euro finansowania dla MCI Management

MCI zwiększyło finansowanie bankowe do 200 mln zł