Bebio odnotowało 4,7 mln zł zysku. Chodakowska na 29. pozycji w rankingu 50 najbogatszych Polek według Wprost

Dodane: 07.10.2020

Marta Wujek

Udostępnij:

Ewa Chodakowska jest współwłaścicielką dziewięciu firm. Jednak największym sukcesem cieszy się firma Bebio, która łączy platformę treningową online – BeActive TV oraz sklep BeBio. Spółka w zeszłym roku odnotowała 15 mln zł wpływów i 4,7 mln zł zysku. Majątek słynnej trenerki wyceniany jest na 185 mln zł.
– W 2019 r podpisane zostały nowe kontrakty ze sponsorami. Nastąpił wzrost sprzedaży ze sklepu internetowego, oferowany asortyment został rozszerzony miedzy innymi o kolejne publikacje książek, płyt DVD z Ewą Chodakowską, sprzęt sportowy, ubrania do treningu, suplementy diety, a także usługę dostępu do treści video online – podsumowano w sprawozdaniu z działalności firmy, który cytuje serwis wirtualnemedia.pl.

Podsumowanie bieżącego roku może okazać się jeszcze lepsze dla Chodakowskiej. Co prawda w czasie pandemii musiała ona zrezygnować z wielu szkoleń i treningów, które prowadzi na terenie całego kraju, jednak wierne fanki trenerki, które pozostały w tym czasie w domach chętniej sięgały po produkty z jej internetowego sklepu. 

– Zaplanowane na pierwsza połowę roku eventy (BeActive Tour) oraz Tygodnie Metamorfoz zostały odwołane, nie spowodowało to jednak spadku przychodów, bowiem nastąpił znaczny wzrost sprzedaży oferowanej w sklepie on-line (Bebio.pl), głównie sprzedaży kodów dostępu do platformy streamingowej (BeActive.TV) – opisano w sprawozdaniu firmy.

Ewa Chodakowska prowadzi treningi na terenie całego kraju, sprzedaje własną linię kosmetyków, prowadzi catering i usługi dietetyczne, zajmuje się wydawaniem magazynu Be Active, współpracuje również z różnymi markami w ramach akcji promocyjnych, jak na przykład z Adidasem. Fanpage Chodakowskiej ma obecnie 2,04 mln użytkowników, a jej konto na Instagramie 1,9 mln. To właśnie duże zaangażowanie w budowanie społeczności w social mediach pozwoliło trenerce odnieść ogromny sukces, bo miliony fanek stoją za nią murem. 

Chodakowska w 2017 roku zadebiutowała na liście 50 najbogatszych Polek według Wprost, zajmują wtedy jedno z ostatnich miejsc. Od tamtego czasu jej majątek cały czas rośnie. W 2019 roku wskoczyła na 31. miejsce, a w tym roku na 29.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem