Beename – Twoja Internetowa Wizytówka

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Beename to pomysł na proste, internetowe wizytówki. Na celu ma zagregowanie w jednym miejscu linków do profili na portalach społecznościowych wraz z danymi kontaktowymi i krótką informacją o danej osobie.

Beename to pomysł na proste, internetowe wizytówki. Na celu ma zagregowanie w jednym miejscu linków do profili na portalach społecznościowych wraz z danymi kontaktowymi i krótką informacją o danej osobie. Wszystko uzupełnione o łatwą do zapamiętania domenę w formacie ImieNazwisko.com, a także profesjonalnie wyglądający adres e-mail [email protected].


Potencjalna grupa docelowa jest bardzo rozległa, jednak przede wszystkim zależy nam na dotarciu do ludzi dbających o rozwój swojej kariery zawodowej, aby ułatwić im zaprezentowanie się przed potencjalnymi pracodawcami i pomóc zbudować im profesjonalny wizerunek w Sieci. Zamierzamy skupić się w pierwszej kolejności przede wszystkim na rynku amerykańskim i polskim.

Od jakiegoś czasu obserwujemy boom na rejestrowanie domen internetowych. Uważamy, że w niedalekiej przyszłości posiadanie łatwej do zapamiętania domeny z imieniem i nazwiskiem w nazwie będzie stanowić niezaprzeczalny prestiż i stanie się czymś w rodzaju certyfikatu potwierdzającego internetową aktywność. Dodatkowo, znalezienie internetowej wizytówki takiej osoby w wyszukiwarce będzie bardzo łatwe dla potencjalnych klientów, czy head-hunterów. Już w tej chwili wiele osób chciałoby mieć swoją domenę, jednak nie ma pomysłu, umiejętności, czasu lub wielkich pieniędzy na stworzenie swojej strony internetowej. Beename stanowi rozwiązanie tego problemu.

Istnieją strony oferujące stworzenie prostych wizytówek, np. http://about.me, są jednak dwie zasadnicze cechy, odróżniające nasz projekt od reszty. Po pierwsze, about.me nie oferuje sprzedaży powiązanych domen internetowych, co sprawia, że adres wizytówki jest mało atrakcyjny. Dodatkowo, zaprojektowanie ładnie wyglądającej wizytówki wymaga wyczucia estetyki, umiejętności i poświęcenia czasu, co odstrasza i zniechęca wiele osób.

Do mocnych stron naszego projektu zaliczyć można z pewnością prostotę w założeniu, a także spersonalizowaniu wizytówki. Nieskromnie mówiąc, niezależnie od wyczucia estetyki konkretnej osoby, nasze wizytówki wyglądają po prostu ładnie 😉

Jeśli chodzi o dalszy rozwój projektu, w najbliższej przyszłości skupiać będziemy się na stworzeniu innych wersji językowych, a także rozwoju nowych funkcjonalności: myślimy przede wszystkim o mobilnych wersjach strony, dedykowanych aplikacjach na iPhone’a i Androida, a także nowych funkcjach samej wizytówki: mapy Googla, ograniczenie wyświetlania części informacji, np. adresu lub telefonu (widoczne tylko po podaniu kodu dostępu), statystyki odwiedzin itp.

źródło: informacja prasowa