Beesfund z nową radą nadzorczą chce rozruszać rynek kapitałowy

Dodane: 01.08.2019

Informacja prasowa

Udostępnij:

Beesfund, największa platforma crowdfundingowa w Europie Środkowej, powołał nową radę nadzorczą. W jej skład weszli Michał Cieciórski (były wiceprezes GPW), Michał Kozicki (były prezes HBO Polska) i Paweł Zylm (były prezes BRE Ubezpieczenia). Będą oni wspierać Beesfund w tworzeniu rynku MTF, rozwoju w nowych sektorach i ekspansji międzynarodowej. 
Beesfund to polska platforma crowdfundingu udziałowego, która w ciągu siedmiu lat działalności stała się liderem w Europie Środkowej. Tylko w ubiegłym roku Beesfund przeprowadził emisje udziałów 13 spółek, które zebrały w sumie 26 mln złotych. W pierwszej połowie 2019 roku Beesfund przeprowadził 16 emisji, na łączną kwotę blisko 16 mln złotych.

Polska platforma jest szczególnie popularna wśród spółek technologicznych, sportowych, a także producentów piwa. Swoje emisje za pośrednictwem Beesfund przeprowadziły m.in. Migam, Pelixar, Wisła Kraków, a także Browar Brodacz, Browar Jastrzębie, Inne Beczki i Warmińska Manufaktura Wódek. Od kwietnia 2018 przy pomocy crowdfundingu udziałowego można zebrać kapitał w wysokości nawet miliona euro (4 mln zł).

Teraz Beesfund otwiera się także na nowe obszary i inne europejskie rynki. Polską spółkę będzie wspierać nowo powołana rada nadzorcza, w skład której weszli między innymi Michał Cieciórski, Michał Kozicki i Paweł Zylm.

Michał Cieciórski był w latach 2016-2018 wiceprezesem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W przeszłości był ekspertem Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych ESMA. Obecnie pracuje w Europejskim Banku Centralnym we Frankfurcie. W Beesfund będzie doradzał w tworzeniu platformy obrotu wtórnego MTF opartego o blockchain, nadzorował kwestie regulacyjne oraz wspierał spółkę kontaktami na europejskim rynku finansowym.

Michał Kozicki to były prezes HBO Polska, a także Senior Vice President of Distribution w HBO Europe, gdzie zarządzał zespołami dystrybuującymi kanały liniowe oraz serwisy SVOD w siedemnastu krajach. W Beesfund będzie nadzorować obszar ekspansji międzynarodowej, filmu i kultury oraz sztucznej inteligencji.

Paweł Zylm był twórcą i długoletnim prezesem BRE Ubezpieczenia, a także Członkiem Rady Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Obecnie jest aniołem biznesu, który inwestuje w startupy na wczesnym etapie rozwoju. W Beesfund będzie nadzorować kwestie relacji inwestorskich, budowę profesjonalnej sieci aniołów biznesu oraz obszary związane z ubezpieczeniami i obligacjami komunalnymi.

– Beesfund już dziś jest liderem rynku crowdfundingu udziałowego nie tylko w Polsce, w której odpowiada za ponad połowę emisji w tej formie, ale w całej Europie Środkowej. Widzę w Beesfundzie nadzieję na rozruszanie rynku kapitałowego. Crowdfunding udziałowy może być niebawem remedium na małą liczbę publicznych ofert akcji, z którymi borykają się europejskie parkiety. Wierzę, że wielu emitentów Beesfundu pojawi się za parę lat na giełdach papierów wartościowych. Musimy szukać nowych ścieżek – mówi Michał Cieciórski, Członek Rady Nadzorczej Beesfund S.A.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem