Beyond Investments nowym właścicielem miesięcznika “Proseed”

Dodane: 24.09.2013

Mam Startup

Udostępnij:

Proseed sp. z o.o., będąca wydawcą miesięcznika Proseed, tygodnika Smartbiznes oraz portalu Prossed online, sprzedała prawa do wydawania swoich tytułów. Nowym ich właścicielem jest Beyond Investments sp. z o.o., firma należąca do Grzegorza Czapli, która w swoim portfelu inwestycyjnym ma już takie sp

Proseed sp. z o.o., będąca wydawcą miesięcznika Proseed, tygodnika Smartbiznes oraz portalu Prossed online, sprzedała prawa do wydawania swoich tytułów. Nowym ich właścicielem jest Beyond Investments sp. z o.o., firma należąca do Grzegorza Czapli, która w swoim portfelu inwestycyjnym ma już takie spółki jak Inwestycje.pl SA czy INDATA Software SA.

Powstały w 2010 roku tytuł Prossed poświęcony był branży start-up’owej w Polsce. Skierowany do właścicieli i menadżerów firm, którym zależy na szybkim wzroście wartości prowadzonych przez nich spółek, był początkowo wydawany w wersji elektronicznej. W maju 2012 roku miesięcznik pojawił się w wersji drukowanej i od tej też pory był dostępny w prenumeracie. Ostatni numer Proseed ukazał się pod koniec czerwca br.

Zakup miesięcznika oraz portalu Proseed przez Beyond Investments podyktowany jest chęcią utrzymania tytuł na rynku. Działając w branży start-up’ów doceniałem wydawnictwo i chciałem, by tytuł nadal istniał. Był on jednym z ciekawszych magazynów skupiających się wokół start-up’ów w Polsce. Decyzja wynikała raczej z pasji i sentymentu aniżeli chłodnej kalkulacji biznesowej – mówi Grzegorz Czapla, prezes zarządu Beyond Investments.

Ma też nadzieję, że Proseed będzie nadal pomagał start-up’owcom i inwestorom w znajdywaniu się nawzajem i dostarczał cennych informacji o rynku. Miesięcznik jest uzupełnieniem posiadanych przez Beyond Investments aktywów – spółek wydających portale internetowe oraz zajmujących się branżą start-up’ową – dodał Czapla. W najbliższych dniach przeprowadzone zostaną rozmowy z dotychczasowymi pracownikami Prossed. Doceniam, bowiem wieloletnią tradycję magazynu oraz ustanowiony dotychczas bardzo wysoki poziom merytoryczny miesięcznika, który chcielibyśmy utrzymać – dodaje.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem