Bezpieczne dachy – Grupa fischer rozpoczyna współpracę z SENSE Monitoring

bezpieczne dachy grupa fischer rozpoczyna wspolprace z sense monitoring
Udostępnij:
Polski oddział Grupy fischer, globalnego producenta systemów zamocowań, nawiązał współpracę ze startupem SENSE Monitoring Inteligentne Dachy, która opiera się na kompleksowym wsparciu produktowym i technicznym.

Opatentowana technologia i bezpieczne mocowania

SENSE Monitoring to młode przedsiębiorstwo, które już zapewniło sobie miejsce wśród najbardziej innowacyjnych firm w branży budowlanej. Startup zaprojektował i opatentował nowoczesny system monitorowania dachów płaskich, a w 2016 roku wdrożył aplikację webową dostępną na każdym urządzeniu mobilnym. Monitoring, bazując na sieci sensorów laserowych, umożliwia dokładność pomiaru ugięcia dachu aż do 1,1 mm w czasie rzeczywistym. Wiedza na temat pracy konstrukcji jest kluczowa podczas wykrywania przecieków, kontroli nasiąkania warstw izolacji i drożności wpustów oraz planowania odśnieżania dachów. SENSE Monitoring redukuje kontrolę kosztów utrzymania budynków średnio i wielkopowierzchniowych, w tym m.in. budynków handlowych, produkcyjnych, logistycznych, chłodni i mroźni, hal czy obiektów sportowych i basenów. Intuicyjna metoda pomiarowa ugięć konstrukcji wpisuje się w ideę nowoczesnego przemysłu 4.0, która stawia na samodoskonalące się obiekty i w pełni zintegrowane sieci zarządzania.

Nasze systemy monitorowania działają już u takich Klientów, jak Poczta Polska, Oknoplast, MOKATE czy Biuro Inwestycji Kapitałowych. Technologia laserowa umożliwia stałą ochronę obiektów i wymaga bezpiecznego mocowania, które zapewni stabilne wsparcie dla urządzeń pomiarowych, a jednocześnie sprawdzi się w wielkopowierzchniowych obiektach – tłumaczy Artiom Komardin, współzałożyciel SENSE Monitoring.

Innowacyjne mocowania konstrukcji z systemem SaMontec

W Polsce znajduje się ponad 50 milionów m2 powierzchni dachów płaskich. Konstrukcje narażone na obciążenia wynikające ze zmiennych warunków atmosferycznych wymagają ciągłego monitoringu swojego stanu i szybkiego reagowania w razie potencjalnych zagrożeń. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo budynkom, składowanym towarom, liniom technologicznym oraz przebywającym wewnątrz ludziom.

SaMontec to bezpieczny system instalacyjny, który znajduje zastosowanie w wielu branżach, w tym budowlanej. Innowacyjność systemu polega również na modułowej konstrukcji, łatwym montażu (np. z systemem przelotowym) i atrakcyjności ekonomicznej. Możliwości SaMonteca sprawiają, że system jest w stanie zagwarantować stabilne mocowanie dla urządzeń pomiarowych firmy SENSE Monitoring. Nasze rozwiązania wspólnie zapewniają bezpieczeństwo 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku. Cieszymy się, że na rynku rozwiązań technologicznych i budowlanych pojawia się coraz więcej graczy, którzy rozumieją potrzeby użytkowników i stale ulepszają swoje produkty. Z SENSE Monitoring łączą nas wspólne wartości i kierunki rozwoju – wyjaśnia Artur Pławny, dyrektor ds. marketingu i strategii produktowej w fischer Polska.

Polski oddział Grupy fischer od ponad 20 lat dostarcza na rynek systemy mocowań sygnowane znakiem charakterystycznej rybki. Jako jedna z 42 filii globalnego producenta systemów mocowań został założony w 1997 roku, a już 4 lata później oficjalnie stał się siedzibą niemieckiej marki w Polsce.

Sense S-one – Inteligentne Dachy platforma do zarządzania ryzykami dachów płaskich oparta o uczenie maszynowe oraz o autorską metodę pomiaru. Startup zdobył nagrodę główną w kategorii Tradition&Modernity podczas X Europejskiego Kongresu gospodarczego Katowice 2018 oraz zwyciężył w kategorii „Smart City" Startup Europe Awards.