– Dzięki naszej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu w obszarze tworzenia mieszanek polimerowych jak również stosowania technologii sieciowania radiacyjnego, wypracowaliśmy trwałe i efektywne rozwiązanie dla bardzo istotnego, zwłaszcza dziś, problemu związanego z pośrednią transmisją niebezpiecznych patogenów w miejscach publicznych – wyjaśnia Anna Kułach, Prezes Zarządu Radpol S.A.
Bakteriobójcze osłony termokurczliwe przeznaczone są do biologicznego zabezpieczenia powierzchni elementów. Zapewniają wytrzymałą i trwałą ochronę przed rozwojem bakterii. Posiadają wysoką 99,90 proc. skuteczność mikrobiologiczną. Bakteriobójcze osłony termokurczliwe od Radpol powstają na bazie specjalnego tworzywa polimerowego z dodatkiem nanocynku, który niezawodnie dezaktywuje bakterie i inne drobnoustroje w bardzo krótkim czasie. Za zachowanie pamięci kształtu osłony na obkurczanym elemencie odpowiada proces produkcji z wykorzystaniem akceleratora elektronowego (sieciowanie radiacyjne polimeru).

Osłony przeznaczone są do stosowania we wszystkich miejscach użyteczności publicznej, gdzie istnieje ryzyko przenoszenia mikrobów m.in.: w szpitalach, przychodniach zdrowia, aptekach, poczekalniach, urzędach, bankach, sklepach samoobsługowych, galeriach handlowych, w transporcie publicznym, siłowniach, placach zabaw, biurach, klubach i restauracjach, uczelniach i szkołach.
Aplikacja osłony jest bardzo prosta, wystarczy odciąć odmierzony wcześniej odcinek i nałożyć go np. na klamkę, poręcz lub uchwyt wózka sklepowego a następnie użyć dmuchawy z ciepłym powietrzem. Po podgrzaniu, osłona przyjmuje kształt elementu, na którym została obkurczona, tworząc szczelnie przylegającą warstwę o właściwościach bakteriobójczym.
Aktywność przeciwbakteryjna osłony termokurczliwej zostaje nadal zachowana po umyciu jej detergentami, alkoholem, środkami z chlorem i preparatami dezynfekującymi. Skuteczność bakteriobójczych osłon termokurczliwych Radpol została potwierdzona laboratoryjnie przez Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników w Toruniu.