Bezrobotni: pobierzcie tę aplikację i czekajcie na oferty pracy

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Dwie opolskie firmy: Loyal Solutions oraz Netkoncept.com stworzyły aplikację PUP24, aby pomóc urzędom pracy w dystrybucji ofert i bezrobotnym w ich znalezieniu. Program przygotowany został na system iOS oraz Android. Aplikację za darmo testować będą dwa pośredniaki: w Krapkowicach na Opolszczyźnie i w Słubicach w Lubuskiem.

Zdjęcie royalty free z Fotolia

Powiadomienia PUSH i SMS

Pomysłodawcy stworzyli narzędzie dla urzędów pracy, by te mogły szybciej docierać z konkretnymi ofertami pracy do osób bezrobotnych. Jednym z jego atutów ma być tempo dostarczania oferty zatrudnienia, które mają być automatycznie pobierane i rozsyłane do zainteresowanych. Ci, podczas rejestracji, będą musieli określić swoją lokalizację oraz kategorię zainteresowań ofert pracy.

– Dzięki temu do konkretnego bezrobotnego lub poszukującej innej pracy osoby zatrudnionej będą trafiać tylko faktycznie interesujące ją oferty. Użytkownik aplikacji nie będzie musiał przedzierać się przez wiele innych ofert, dostępnych np. na stronach internetowych urzędów pracy – wyjaśnił PAP pomysłodawca aplikacji Ryszard Pierzchała. Jak czytamy dalej, w słubickim urzędzie od kilku lat działa system powiadomień SMS.

Nauka pisania CV i inne

Zastępca dyrektora słubickiego PUP Robert Martyn ocenił jednak, że chętnie wykorzysta kolejne narzędzie redystrybucji ofert pracy. – Chcemy zobaczyć, czy to się sprawdzi (…). Telefon komórkowy jest dziś dość powszechnym urządzeniem. Aplikacja może być dla nas dodatkowym ułatwieniem i szansą, by osoby bezrobotne szybciej dowiedziały się o wachlarzu ofert pracy, jakimi dysponujemy – powiedział wicedyrektor.

Opolskie firmy, które stworzyły aplikację rozesłały do 340 PUP-ów w całej Polsce informację z propozycją trzymiesięczny pilotażu z możliwością jego ewentualnego przedłużenia, już z opłatą abonamentową. Prócz ofert pracy umożliwia ona również korzystanie z materiałów edukacyjnych czy informacyjnych urzędów pracy, np. o dostępnych szkoleniach, o tym jak pisać CV, czy jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.