Bidroom przejmie klientów Booking? Wprowadza nowe funkcje

Dodane: 08.02.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

Bidroom.com, najszybciej rozwijająca się platforma bookingowa w Europie, ogłasza nową funkcjonalność, która ma zaburzyć pozycję Booking.com i Expedii na rynku, poprzez obcinanie cen oferowanych przez te platformy i przejmowanie ich klientów.

Użytkownicy, którzy dokonali rezerwacji przy pomocy jednej z popularnych platform bookingowych, dostaną gwarancję przynajmniej pięcioprocentowego rabatu na tę samą ofertę (ten sam hotel, ta sama data), jeśli prześlą potwierdzenie swojej rezerwacji na [email protected] 

Jak to działa?

Funkcjonalność ma na celu przyniesienie korzyści zarówno klientom jak i hotelarzom. Bidroom.com nie pobiera ani od gości, ani od hotelarzy żadnej prowizji, podczas gdy Booking.com i Expedia pobierają przesadnie wysokie kwoty – do 25% wartości rezerwacji. 

Bidroom od początku szczyci się oferowaniem klientom niższych cen i nie inaczej jest tym razem, gdy platforma umożliwia użytkownikom, którzy już dokonali rezerwacji, otrzymanie jeszcze lepszych warunków. Sam proces jest bardzo prosty: użytkownicy przesyłają potwierdzenie swojej rezerwacji z Booking.com, Expedii, czy Hotels.com na adres [email protected]. Firma następnie przetwarza zgłoszenie na swojej własnej platformie, by znaleźć lepszą ofertę dotyczącą takiego samego pokoju, w tym samym hotelu i o tej samej dacie zameldowania i wymeldowania. Taka oferta jest przesyłana do użytkownika, który może dokonać rezerwacji za niższą cenę. Kiedy nowa rezerwacja zostaje potwierdzona przez hotel, użytkownik może zrezygnować z pierwotnej rezerwacji (o ile ta posiada możliwość darmowej rezygnacji). Bidroom gwarantuje zniżkę w wysokości od pięciu do piętnastu procent w stosunku do pierwotnej rezerwacji.  

– Nie zaprzeczamy, że celujemy w przejęcie rezerwacji Booking.com i Expedii. Dokonanie rezerwacji przez naszą platformę ma po prostu więcej sensu, bo oferujemy gościom lepsze ceny, niż wspomniane platformy, jednocześnie przynosząc korzyści hotelom – wyjaśnia Michael Ros, CEO Bidroom.com.

Pomagamy hotelarzom oszczędzać

Misją Bidroom jest pomoc osobom podróżującym oraz hotelarzom w wynegocjowaniu najlepszej ceny. Podczas gdy duże strony bookingowe pobierają od hoteli wysokie prowizje, Bidroom nie pobiera żadnej. Umożliwiając gościom przebukowanie pokoju przy pomocy Bidroom, hotelarze mogą zaoszczędzić do 20% na rezerwacji.

Bidroom Price Alert

Bidroom w ostatnim czasie prężnie się rozwija i wprowadza kolejne usprawnienia. Platforma niedawno uruchomiła funkcję zwaną “Price Alert”. Kiedy użytkownik dokonuje wyszukiwania hotelu, ale nie kończy procesu rezerwacji, witryna zapisuje wyszukiwanie i powiadamia użytkownika, gdy cena spadnie. 

Funkcja ponownej rezerwacji jest dostępna od tygodnia i już przyniosła efekt w postaci paruset dokonanych w ten sposób rezerwacji.

fot. pexels.com