Big Science Partner & Industry Day już 30 listopada w Krakowie

Dodane: 20.11.2018

Informacja prasowa

Udostępnij:

30 listopada br., w Instytucie Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie odbędzie się spotkanie Big Science Partner & Industry Day. Reprezentanci największych ośrodków badawczych jak CERN, ESS, ESA i Fusion For Energy przedstawią na nim polskim przedsiębiorcom możliwości współpracy z rynkiem Big Science.

Organizacje Big Science, takie jak Europejska Organizacja Badań Jądrowych CERN, Europejska Agencja Kosmiczna ESA, Europejskie Źródło Spalacyjne ESS, czy Fusion for Energy to ośrodki dysponujące wielomilionowymi budżetami. Rozdysponowują je na finansowanie codziennej działalności, jak i inwestycje związane z innowacjami, tworząc rynek Big Science, który stoi otworem również przed polskimi przedsiębiorcami. O możliwościach współpracy i aktualnym zapotrzebowaniu instytucji opowiedzą na Big Science Partner & Industry Day bezpośrednio przedstawiciele CERN, ESS, F4E i ESA.

– Polskie firmy odkrywają potencjał Big Science – coraz odważniej wchodzą na ten rynek i z sukcesami sięgają po zamówienia z największych jego ośrodków, takich jak CERN, ESS czy ESA – komentuje Maciej Potocki, prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego (WPT), organizatora Big Science Partner & Industry Day. Wspierają je w tym agencje rządowe takie jak POLSA czy instytucje otoczenia biznesu jak WPT. Na wielki rynek Big Science składa się szereg mniejszych projektów i zamówień, które są realizowane przez firmy, szczególnie przemysłowe, działające w różnej skali. – Nasi przedsiębiorcy dostrzegają, że ten międzynarodowy rynek jest dla nich dostępny i dzięki temu Polska uwalnia swój potencjał do realizacji projektów Big Science. – komentuje Dariusz Bocian, ILO (ang. industry liaison officer, łącznik przemysłowy) Europejskiego Źródła Spalacyjnego ESS na Polskę, kierownik DAI Instytutu Fizyki Jądrowej PAN. – Nasze spotkania mają przekazać im praktyczną wiedzę, jak nawiązać kontakty biznesowe z instytucjami takimi jak CERN czy Fusion for Energy oraz jak z powodzeniem startować w przetargach przez nie ogłaszanych – dodaje prezes WPT.

Na spotkanie zaproszeni są wszyscy przedsiębiorcy, którzy są zainteresowani współpracą polskiego przemysłu z rynkiem Big Science. Udział w nim jest bezpłatny, jednak konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Wśród prelegentów znajdą się m.in.:

  • Jerome Pierlot z Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN, szef sekcji IPT-PI-AT,
  • Mirko Menninga, Lider Zespołu Zarządzania Zamówieniami Europejskiego Źródła Spalacyjnego ESS (European Spallation Source ERIC),
  • Benjamin Perier, specjalista ds. zakupów, reprezentujący Fusion for Energy,
  • Sylwia Wójtowicz, dyrektor ds. rozwoju i komercjalizacji WPT – Wrocławski Park Technologiczny S.A. ILO dla CERN oraz Fusion for Energy.

Planowana jest również prelekcja reprezentanta Europejskiej Agencji Kosmicznej ESA.

Bez wątpienia rynek Big Science to ogromne możliwości biznesowe, o czym świadczą sukcesy firm takich jak Creotech Instruments, KrioSystem, czy Techtra. Podobne przykłady można mnożyć, udowadniając, że polscy przedsiębiorcy to sprawdzeni partnerzy do współpracy. Udział w Big Science Partner & Industry Day to okazja, by dowiedzieć się, jak zostać dostawcą instytucji Big Science.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem