Bill Gates czyta książki, żeby dowiedzieć się jak działa świat. 6 tytułów, które poleca

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Bill Gates lubi czytać książki i czyta ich sporo. Głównie po to, żeby się czegoś nauczyć. Poniżej przedstawiamy listę sześciu tytułów, który wywarły wpływ na miliarderze i założycielu Microsoftu.

Na zdjęciu: Bill Gates | fot. Facebook | modyfikacja: 632×348 

– Przejrzałem listę książek, które przeczytałem w tym roku i zauważyłem pewien wzorzec – napisał w grudniu 2015 roku Bill Gates. – Większość z nich odpowiada na pytanie: jak działa świat? Niektóre wyjaśniają jego fizyczne prawidłowości, np. jak wykorzystywane są stal i szkło albo jak pozbyć się śmiertelnych chorób. Inne natomiast dają wgląd w ludzką naturę ukazując: nasze mocne strony i słabości, zdolność do długoterminowego rozwoju oraz rzeczy, które cenimy. 

Oto sześć książek, które polecił Bill Gates: 

  1. „The Road of Character” – David Brooks
  2. “Thing Explainer: Complicated Stuff in Simple Words” – Randall Munroe
  3. “Being Nixon: A Man Divided” – Evan Thomas
  4. “Sustainable Materials With Both Eyes Open” – Julian M. Allwood i Jonathan M. Cullen
  5. “Eradication: Ridding the World of Diseases Forever?” – Nancy Leys Stepan
  6. “Mindset: The New Psychology of Success” – Carol S. Dweck

– Nie zamierzałem przyglądać się tym tematom intencjonalnie, chociaż patrząc z perspektywy czasu ma to sens, bo czytam głównie po to, żeby się uczyć – pisze. Dodaje, że w 2015 roku przeczytał jedną książkę, która zasługuje na szczególne wyróżnienie. Jest to „The Vital Question” autorstwa Nicka Lane’a. Wyjaśnia, że stawia ona pytania o początki życia na Ziemi. 

Jednym z ulubionych autorów popularnego miliardera jest twórca książek biznesowych John Brooks, który napisał m.in. „Przygody przedsiębiorców. 12 klasycznych opowieści ze świata biznesu”. To zresztą ten tytuł polecił Gatesowi Warren Buffett. Mimo że książka została wydana w latach pięćdziesiątych, to nadal jest aktualna. Tutaj możesz przeczytać jej fragment. 

Artykuł, który przeczytałeś jest kontynuacją tekstu pt. „Richard Branson poleca. 65 książek, które każdy powinien przeczytać”. Zachęcamy również, żebyś zapoznał się z listą książek rekomendowanych przez Marka Zuckerberga