Bill Gates przedstawia 5 swoich ulubionych wystąpień TED

bill gates przedstawia 5 swoich ulubionych wystapien ted
Udostępnij:
Billa Gates często mówi o tym, jakie książki go inspirują. Tym razem podzielił wystąpieniami TED, które wywarły na nim największe wrażenie.

Założyciel Microsoftu bardzo często udowadnia, że nigdy nie przestaje się uczyć. Kiedy TED poprosił go o podanie listy swoich ulubionych TED Talks, odpowiedział początkowo: „Jest ich naprawdę zbyt wiele do wyboru". Ale w końcu wybrał 13, z czego zaprezentujemy 5 najciekawszych.

1. The Danger of Science Denial (Michael Specter)

Obecnie na świecie trwa spór o to, czy szczepienia dzieci są całkowicie bezpieczne dla ich zdrowia. Nawet w Polsce doczekaliśmy się ruchu „antyszczepionkowców”. Michael Spector, pisarz i autor w New Yorkerze, dywaguje, dlaczego strach przed postępem naukowym będzie hamował postęp ludzkości.

 

 

2. The Power of Introverts (Susan Cain)

Wielu ludzi chciałoby być bardziej towarzyskimi lub bardziej ekstrawertycznymi. Susan Cain opowiada się za introwertykami. Uważa, że te spokojniejsze z natury osoby wnoszą wiele do rozmowy nawet jeśli nie dyskutują najwięcej lub najgłośniej. Cain twierdzi, że patrzenie do wewnątrz nie jest problemem, ale wręcz cnotą.

 

 

3. How I Held My Breath for 17 Minutes (David Blaine)

Słynny magik i kaskader David Blaine opowiada jak wstrzymywał oddech pod wodą przez 17 minut. Jest to światowy rekord. Blaine mówi też o tym, jak ważna jest dla niego praca w jego życiu.

 

 

4. Could This Laser Zap Malaria? (Nathan Myhrvold)

Wynalazki Myhrvolda i jego zespołu są bardzo odważne i pokazują ludzką potrzebę kreatywności. W przypadku Nathan Myhrvolda ta kreatywność łamie wszelkie zasady, po to, by stawić czoła światowym problemom, takim jak malaria.

 

5. Let's Put Birth Control Back on the Agenda (Melinda Gates)

Melinda Gates jest żoną Billa Gatesa oraz współprzewodniczącą Bill & Melinda Gates Foundation. Filantropka uważa, że kwestie zmian społecznych, które obserwujemy na świecie, są w dużym stopniu uzależnione od tego, czy kobiety są w stanie kontrolować, jak dużo mają dzieci. W przemówieniu z 2012 r. zaprezentowanym na TEDxChange, Melinda szerzej odniosła się do tej kwestii.

 

 

Fot.mat.pras. Bill Gates | https://www.facebook.com/BillGates/