Bill Gates rekomenduje: 5 niesamowitych książek, które przeczytałem w tym roku

bill gates rekomenduje 5 niesamowitych ksiazek ktore przeczytalem w tym roku
Udostępnij:
Bill Gates czyta sporo i robi to głównie po to, żeby się czegoś nauczyć i zaspokoić ciekawość na dany temat. W tym roku zwrócił szczególną uwagę na tych 5 tytułów. Z poniższego wideo dowiesz się, dlaczego te książki zachwyciły miliardera.

Na zdjęciu: Bill Gates | fot. Facebook | modyfikacja: 632x348 

– Chociaż mam to szczęście, że pracując spotykam się z wieloma interesującymi ludźmi i odwiedzam fascynujące miejsca, to nadal uznaję książki za najlepszy sposób pogłębiania wiedzy na interesujące mnie tematy. W tym roku wziąłem książki z różnych dziedzin – pisze na swoim blog miliarder, filantrop i założyciel Microsofta Bill Gates. Wśród tegorocznych faworytów przedsiębiorcy znalazło się pięć tytułów. Oto one:

  1. „The Best We Could Do”; autor: Thi Bui
  2. „Evicted: Poverty and Profit in the American City”, autor: Matthew Desmond
  3. „Believe Me: A Memoir of Love, Death, and Jazz Chickens”, autor: Eddie Izzard
  4. „The Sympathizer”, autor: Viet Thanh Nguyen
  5. „Energy and Civilization: A History”, autor: Vaclav Smil

Z poniższego wideo dowiesz się, co zafascynowało Gates’a w tych książkach:

Zaspokojenie ciekawości nie jest jednak jedynym powodem, dla którego miliarder zagląda do biblioteki. – Przejrzałem listę książek, które przeczytałem w tym roku i zauważyłem pewien wzorzec – pisał w grudniu 2015 roku. – Większość z nich odpowiada na pytanie: jak działa świat? Niektóre wyjaśniają jego fizyczne prawidłowości, np. jak wykorzystywane są stal i szkło albo jak pozbyć się śmiertelnych chorób. Inne natomiast dają wgląd w ludzką naturę ukazując: nasze mocne strony i słabości, zdolność do długoterminowego rozwoju oraz rzeczy, które cenimy.

Dodał, że czyta głównie po to, żeby się uczyć.