Billennium partnerem kolejnej edycji Imagine Cup

billennium partnerem kolejnej edycji imagine cup
Udostępnij:
Firma informatyczna Billennium już kolejny rok angażuje się w organizację największego na świecie konkursu technologicznego dla studentów – Imagine Cup. Polskie finały odbędą się 9-10 kwietnia, a zwycięskie drużyny będą reprezentowały Polskę w półfinałach światowych odbywających się online.

Firma informatyczna Billennium już kolejny rok angażuje się w organizację największego na świecie konkursu technologicznego dla studentów – Imagine Cup. Polskie finały odbędą się 9-10 kwietnia, a zwycięskie drużyny będą reprezentowały Polskę w półfinałach światowych odbywających się online.

Wyłonione w nich drużyny będą konkurować o najwyższe miejsca w finałach światowych w Seattle. Oprócz sponsorowania wydarzenia, firma Billennium ufunduje także nagrodę specjalną, która pozostanie tajemnicą aż do gali finałowej.

Imagine Cup to międzynarodowy konkurs technologiczny dla studentów, dzięki któremu przez wykorzystanie wyobraźni, pasji i kreatywności można zaistnieć w świecie najnowszych technologii. We wszystkich dotychczasowych edycjach udział wzięło niemal 2 miliony studentów z ponad 190 krajów.

Już od kilku lat jesteśmy zaangażowani w organizację polskich finałów Imagine Cup. Uważamy, że warto wspierać ciekawe inicjatywy przeznaczone dla młodych ludzi – mówi Bartosz Łopiński, prezes Billennium. – Studenci, którzy biorą udział w konkursie co roku zaskakują nas swoimi pomysłami i nieszablonowym podejściem do problemów czy zagadnień. Postanowiliśmy, że będziemy fundować specjalną nagrodę Billennium dla najbardziej kreatywnych zespołów.

W tegorocznej, 12. edycji projekty można było zgłaszać w trzech głównych kategoriach: World Citizenship, Games oraz Innovation. Jury z Polski wybrało pięć najlepszych pomysłów w każdej z trzech kategorii. Najwięcej, bo aż 5 drużyn w finale reprezentują rzeszowskie uczelnie, natomiast pozostałe kolejno: Warszawa (4), Poznań (3), Białystok (2) i Gdańsk (1).

Firma Billennium od lat zaangażowana w Imagine Cup to przede wszystkim wspaniała inspiracja dla uczestników konkursu stających na progu kariery zawodowej. To organizacja, która zyskała tytuł najszybciej rozwijającego się innowacyjnego przedsiębiorstwa, trafiając na listę Deloitte Technology Fast 50 Central Europe. Wspierając młodych, zdolnych ludzi pomaga realizować ich potencjał. Podobnie jak Microsoft, który organizując konkurs chce przede wszystkim pomóc studentom w rozwijaniu ich kompetencji, aby mogli stać się jak najbardziej konkurencyjni na rynku pracy lub w prowadzeniu własnego biznesu – powiedział Rafał Albin, dyrektor działu nowych technologii w polskim oddziale Microsoft.

Już w środę 9 kwietnia drużyny przedstawią swoje pomysły przed komisją sędziowską, natomiast 10 kwietnia podczas gali finałowej na scenie zaprezentuje się 9 drużyn – po 3 w każdej kategorii.

źródło: informacja prasowa