Billon dołączył do programu Sebastiana Kulczyka InCredibles

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Billon dołączył do programu Sebastiana Kulczyka InCredibles

Udostępnij:

Spółka Billon Group Ltd. została zaproszona do udziału w trzeciej edycji programu akceleracyjnego InCredibles Sebastiana Kulczyka. Polsko-brytyjski fintech jest jedną z czterech firm, które przystąpiły do programu dzięki wyróżnieniu przyznanemu na konferencji Trends Festival, organizowanej przez Business Insider Polska.

W ramach akceleratora Billon otrzymał dostęp do indywidualnego programu mentoringowego, w którym światowej klasy praktycy i specjaliści przekażą swoje doświadczenie związane ze skalowaniem biznesu. Już podczas konferencji Trends Festival Billon miał okazję konsultować swoje plany rozwoju ze współzałożycielem sieci Starbucks, Zevem Sieglem.

W ciągu tegorocznej edycji programu InCredibles Billon odbędzie też spotkania z potencjalnymi partnerami biznesowymi i inwestorami w kampusie Google w Londynie. Firma wystąpi również w wielkim finale trzeciej edycji InCredibles, który odbędzie się w listopadzie na jednym z najważniejszych na świecie wydarzeń skierowanych do startupów – konferencji SLUSH w Helsinkach.

– Cieszę się, że Billon znalazł się w elitarnym gronie najbardziej perspektywicznych polskich startupów korzystających z programu InCredibles. Ten akcelerator jest o tyle cenny, ponieważ łączy entuzjazm startupów z doświadczeniem wybitnych autorytetów z każdego obszaru biznesu. Jestem przekonany, że program InCredibles da Billonowi, ale też innym świetnym polskim firmom bezcenną wiedzę zapewniającą światowy sukces – mówi Wojtek Kostrzewa, prezes Grupy Billon.

Oprócz Billona zaproszenie do programu InCredibles na konferencji Inside Trends otrzymały trzy inne firmy: SolHotAir – startup pracujący nad solarnym panelem grzewczym, Prosoma – firma wykorzystująca rzeczywistość wirtualną do terapii psychologicznej osób chorych na nowotwory i Wiperapp – autorzy skutecznego i zgodnego z RODO narzędzia do usuwania danych. Trzecia edycja akceleratora ma objąć w sumie 11 innowacyjnych polskich firm.

– Tegoroczna edycja to przede wszystkim praktyczne, zindywidualizowane warsztaty prowadzone przez najlepszych mentorów z Europy i USA. Nie zabraknie także spotkań z potencjalnymi konkurentami, inwestorami oraz klientami w ramach dwudniowych pobytów m.in. w Londynie  i Helsinkach. Sebastian Kulczyk szczególny nacisk kładzie na proces „szycia na miarę” programów wsparcia dla każdej z zaproszonych do współpracy spółek – mówi Jarosław Sroka, członek zarządu Kulczyk Investments, koordynator programu InCredibles.