Bin-e nominowany do prestiżowej nagrody Plastics Recycling Awards Europe

Dodane: 15.02.2019

Informacja prasowa

Udostępnij:

Bin-e, inteligentny kosz na odpady opracowany przez polskich inżynierów, został nominowany do prestiżowej nagrody Plastics Recycling Awards Europe w kategorii Innowacja Technologiczna.

zdjęcie: facebook.pl/bineworld

 

Bin-e to inteligentny kosz na odpady, który wykorzystuje sztuczną inteligencję do całkowitej automatyzacji segregacji śmieci. Zawiera także funkcje, ułatwiające zarządzanie odpadami, m.in. kompresję, kontrolę poziomu wypełnienia oraz przewarzanie danych. Rozwiązanie przeznaczone jest do miejsc, w których trudno wprowadzić system efektywnej segregacji. Pomysł narodził się w 2016 roku w głowach poznańskich przedsiębiorców – Jakuba Lubońskiego (CEO) oraz Marcina Łotysza (CTO). Urządzenie zostało wprowadzone na rynek wiosną 2018 roku.

Teraz startup został nominowany do prestiżowej nagrody Plastics Recycling Awards Europe w kategorii Innowacja Technologiczna.

– To wyróżnienie niezmiernie nas cieszy. Wszyscy finaliści stoją na czele technologii recyklingu plastiku. PRAE pokazuje intensywny wzorst innowacji w tym sektorze. To dobry znak, musimy utrzymywać ten trend. Technologie są kluczem w zwiększeniu efektywności odzyskiwania plastiku, a tym samym są dla rozwoju gopodarki w obiegu zamkniętym – mówi Jakub Luboński, jeden z twórców oraz CEO Bin-e.

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 11 kwietnia, podczas drugiego dnia wystawy Plastics Recycling Show Europe w RAI Amsterdam.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem