Bing wesprze startupy!

Dodane: 16.07.2012

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Bing Fund - tak nazywa się nowy akcelerator i inkubator startupów powołany do życia przez Microsoft. Inkubator ma do zaoferowania szereg kursów, szkoleń i kontaktów oraz od 50 do 100 tysięcy dolarów na jeden projekt. Co z tego wyjdzie?

Bing Fund – tak nazywa się nowy akcelerator i inkubator startupów powołany do życia przez Microsoft. Inkubator ma do zaoferowania szereg kursów, szkoleń i kontaktów oraz od 50 do 100 tysięcy dolarów na jeden projekt. Co z tego wyjdzie?

Co trzeba zrobić, aby zostać przyjętym do programu? Należy nadesłać zgłoszenie z opisanym prototypem produktu oraz plan na monetyzację startupu. Te młode przedsiębiorstwa, które zostaną zaakceptowane otrzymają dostęp do API przeglądarki Bing oraz do nowych zastosowań, które powstały w Microsoft Research. Czym Bing Fund wyróżnia się od innych popularnych inkubatorów i akceleratorów takich jak YCombinator, TechStars czy 500 startups? Przede wszystkim doświadczeniem. Chyba nikt z nas nie zaprzeczy, że zespół giganta z Redmond wraz ze swoimi partnerami może zapewnić fantastyczne zaplecze do rozwoju startupów.

Inwestorzy prowadzący Bing Fund zapowiadają zainwestowanie w startupy, które ich zdaniem mają szansę na szybki rozwój. Zaproszone startupy wezmą udział w szkoleniach trwających od 4 do 8 miesięcy w zależności od potrzeb.