BioMinds w gronie startupów wybranych przez HealthInc

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

BioMinds w gronie startupów wybranych przez HealthInc

Udostępnij:

Polski startup BioMinds Healthcare tworzący system terapeutyczny w VR dla pacjentów neurologicznych został zakwalifikowany do uczestnictwa w prestiżowym holenderskim akceleratorze medycznym HealthInc.  Z spośród uczestniczących w procesie ewaluacji 3500 firm z całego świata wybrano tylko 10 startupów, w tym jeden z Polski – BioMinds.

Podczas ogłaszania wyników Lee Greene (Managing Director at HealthInc) powiedział: – …te 10 firm zostało wybrano z szerokiego grona ponad 3500 startupów, ponieważ reprezentują rzeczywiste, innowacyjne podejście do ochrony zdrowia i jego profilaktyki.

– Ten sukces, to przede wszystkim uznanie dla całego naszego zespołu, który w pocie czoła przelewa życiowe doświadczenia zawodowe w pracy z pacjentami neurologicznymi i posiadaną wiedzę na funkcjonalność naszego systemu tak, aby niósł za sobą jak największe korzyści w procesie terapii z wykorzystaniem VR – mówi Mateusz Kierepka, prezes BioMinds Healthcare.

– Dlatego też docenienie przez tak zacne grono ekspertów HealthInc jest dla całego zespołu niebywale motywujące. Jury doceniło to, co stanowi podstawę wszystkich naszych działań w BioMinds. Doceniło nie tylko stronę biznesową, technologiczną i merytoryczną, ale również motywację. Naszą chęć do stworzenia możliwości powrotu chorego do społeczeństwa, do życia, do codziennych zajęć – dodaje Ela Włodarska, wiceprezes.

– Odkąd dysponujemy naszym systemem BioMinds XR w postaci MVP, odbieramy coraz więcej sygnałów płynących z ośrodków medycznych w Polce i Europie o zainteresowaniu naszym rozwiązaniem. Dziś wierzymy, że otrzymanie możliwości w uczestniczeniu w akceleratorze, znacząco przybliży nas do możliwości komercyjnego wykorzystywania naszej Platformy w procesie terapii pacjentów. Ciekawy jest fakt, że świat medyczny jest bardzo otwarty na możliwości płynące z naszego rozwiązania.  Widzimy to szczególnie w zapytaniach z Polski i zagranicy odnośnie współpracy przy prowadzonych testach naszego systemu – mówi Elżbieta Włodarska.

Wydarzenie online

W bieżącym roku, tak jak w poprzednim, w związku z epidemią Covid-19, wydarzenie HealthInc realizowane było on-line. Była to dodatkowa trudność do pokonania, aby przekonać do siebie wymagające jury. Co było kluczem do sukcesu?

Zdaniem Łukasza Makowskiego, współzałożyciela BioMinds, przygotowanie merytoryczne BioMinds Healthcare, rzeczywisty wpływ zastosowania platformy na szybkość powrotu pacjentów neurologicznych do zdrowia, oraz precyzyjna wizja komercjalizacji rozwiązania w nawiązaniu do pandemicznych i po pandemicznych warunków panujących na świecie – to elementy, które przekonały HealthInc o zakwalifikowaniu właśnie BioMinds do grona wybranych firm, które skorzystają z bogatego programu akceleracyjnego.