Biotts otworzył biuro w Bostonie

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Biotts otworzył biuro w Bostonie

Udostępnij:

Na czele bostońskiego biura Biotts stoi Valeri Melekhov z ponad 25-letnim doświadczeniem w licencjonowaniu farmaceutyków, rozwoju produktów i ich sprzedaży. Obecnie Massachusetts jest postrzegane jako najlepsze miejsce na świecie do uruchomienia firmy biotechnologicznej.

W Bostonie big farma i małe startupy ściśle ze sobą współpracują. W rezultacie Boston jest siedzibą ponad 1000 firm związanych z biotechnologią. Ta dziedzina nauki stała się tu kompletnym ekosystemem — symbiozą między wielką farmą i startupami.

– Chcemy, aby Biotts stał się firma globalną. Nasi potencjalni klienci to duże koncerny farmaceutyczne, a te mają swoje siedziby na całym świecie. Aby uzyskać lepszy dostęp i być bardziej widocznymi na rynku biotechnologicznym potrzebujemy wyraźnej ekspozycji. Nowa siedziba spółki w Bostonie ma te zadania spełnić – mówi Karolina Buratyńska, general manager w Biotts.

Dla wielu startupów uruchomienie firmy w droższej części świata, gdzie przemysł biotechnologiczny kwitnie, to kolejny kamień milowy. Aktualnie big farma aktywnie poszukuje małych firmy biotechnologicznych, zasilających przemysł w kolejne produkty. A akceleratory, inkubatory, fundusze, uczelnie i inne programy pomagają w Massachusetts wspierać rozwój młodego biznesu.

– AstraZeneca, zlokalizowana w tym stanie, jest jednym z najważniejszych inkubatorów biotechnologii. Wiodące firmy biotechnologiczne nazywają go domem, czyniąc skrzyżowanie Cambridge Ames i Main Street, Kendall Square, magnesem dla startupów, ponieważ co roku na MIT i Harvard przybywają nowi studenci – dodaje Buratyńska.

Biznes z doświadczeniem

Valeri Melekhov, stojący na czele amerykańskiego biura Biotts, jest weteranem branży farmaceutycznej, jego ponad 25-letnie doświadczenie w licencjonowaniu farmaceutyków, rozwoju produktów, marketingu i sprzedaży jest nieocenione w codziennej współpracy. Dzięki otwarciu się na nowy rynek przedstawiciele rozmawiają z liderami globalnymi koncernów farmaceutycznych, a te już owocują pierwszymi kontraktami.

– USA to największy światowy rynek farmaceutyczny i wiele firm z tego regionu opracowuje, produkuje i sprzedaje w kraju i za granicą produkty lecznicze oraz kosmetyki do stosowania miejscowego. Zakładając biuro w Bostonie, który jest jednym z głównych centrów biotechnologicznych w USA, Biotts przybliża swoją technologię i usługi swoim klientom i partnerom na tym rynku – mówi Valeri Melekhov.

To jednak nie jest koniec zagranicznej ekspansji spółki. W pierwszym kwartale przyszłego roku Biotts planuje otwarcie kolejnego biura w Europie, tym razem w Danii, gdzie biotechnologia również prężnie się rozwija.