BitBank – Twoja kopia bezpieczeństwa

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

BitBank to automatyczny backup danych online. Działający na zasadzie „uruchom i zapomnij” program tworzy kopie bezpieczeństwa w tle bieżącej pracy, dając użytkownikowi gwarancję, że zarchiwizowane dane – w przypadku ataku hakerskiego, awarii systemu czy kradzieży laptopa – można odzyskać z…

BitBank to automatyczny backup danych online. Działający na zasadzie „uruchom i zapomnij” program tworzy kopie bezpieczeństwa w tle bieżącej pracy, dając użytkownikowi gwarancję, że zarchiwizowane dane – w przypadku ataku hakerskiego, awarii systemu czy kradzieży laptopa – można odzyskać z każdego miejsca z dostępem do Internetu.


BitBank jest w pełni zautomatyzowanym backupem online, który po uruchomieniu wymaga minimalnego zaangażowania ze strony użytkownika. Program archiwizuje dane zgodnie z ustalonym harmonogramem, nie przeszkadzając w bieżącej pracy. Działająca na zasadzie Cloud computing aplikacja nie wymaga inwestycji sprzętowych i oferuje każdemu, nawet małym firmom lub użytkownikowi prywatnemu najnowocześniejszą technologię backupu, dostępną dotychczas dla dużych przedsiębiorstw z własną infrastrukturą informatyczną. BitBank umożliwia odzyskanie dokumentów, plików czy zdjęć, zarówno w przypadku uszkodzenia komputera lub ataku wirusa, jak i na skutek ich przypadkowego skasowania.

Aplikacja jest intuicyjna i prosta w obsłudze. Możliwość zapisywania dokumentów dokładnie w takiej samej strukturze folderów jak na komputerze sprawia, że przywrócone dane mają identyczną postać jak oryginał, co ułatwia orientację w zasobach po skorzystaniu backupu. Dane można odzyskać z serwera za pomocą zwykłej przeglądarki internetowej, z dowolnego miejsca na świecie, bez konieczności instalowania oprogramowania BitBank.

Odzyskane pliki trafiają na komputer z zachowaną strukturą folderów, z jakich były archiwizowane, mają więc identyczną postać, jak oryginał co usprawnia korzystanie z danych i przeglądanie zawartości dysku. Nie ma także konieczności przywracania wszystkich zarchiwizowanych danych, ponieważ aplikacja pozwala na wskazanie zasobów do odzyskania.

BitBank pozwala na przechowywanie kilku wersji tego samego pliku, co umożliwia archiwizowanie poszczególnych etapów pracy i – w razie potrzeby – „cofnięcie” się w czasie. Aplikacja raportuje każdą operację backupu i przywracania danych mailem. Sam proces odbywa się w tle bieżącej pracy, a program pozwala ustalić ograniczenie przepustowości zajmowanego łącza, co nie powoduje spowolnienia korzystania z Internetu w trakcie bieżących zajęć. Aplikacja może też automatycznie wyłączyć komputer, po zakończeniu archiwizacji.

Aplikacja jest także przystosowana do archiwizowania baz danych Exchange i SQL.

BitBank jest rozwiązaniem opartym o model outsourcingu i aby z niego korzystać nie potrzeba żadnych urządzeń, sprzętu czy dodatkowego oprogramowania. Wprowadzona na rynek przez firmę Totalsafe  aplikacja korzysta z doświadczeń popularnych i nagradzanych rozwiązań backupu online dostępnych pod markami TotalBackup (przeznaczony do sprzedaży resellerskiej) oraz SuperSafe (dla firm i użytkowników domowych), bazujących na aplikacji holenderskiej firmy BackupAgent, europejskiego lidera w zakresie tworzenia kopii bezpieczeństwa online. BitBank pozytywnie przeszedł prestiżowy test TNO Security Scan. Program bardzo dobrze współpracuje z systemami  Win, Mac i Linux.

Na stronie www.bitbank.pl znajduje się oferta dla klientów indywidualnych (od 15 do 100 GB) oraz pakietów dla firm, w ramach których można wykupić konto pojedyncze (do 100 GB), konto Multi obsługujące kilka stanowisk komputerowych (od 45 do 300 GB) oraz konto Server (do 400 GB). Konto o wielkości 1 GB może darmowo założyć każdy użytkownik – zarówno indywidualny, jak i firmowy. Można je oczywiście w każdej chwili powiększyć do potrzebnych rozmiarów.

źródło: informacja prasowa