bitFlyer ruszył na podbój Europy i USA

Dodane: 23.10.2019

Marta Wujek

Udostępnij:

Japońska giełda kryptowalut bitFlyer, która należy do grypy największych na świecie, ogłosiła launch swojej aplikacji w Europie i USA.
Za pośrednictwem aplikacji bitFlyer użytkownicy mogą kupować i sprzedawać bitcoiny, etherum, litecoiny, bitcoin cash, etherum classic, monacoiny oraz lisk. Teraz z aplikacji będzie można korzystać również w Europie i USA. Będzie można pobrać ją na iOS i Android.

bitFlyer swoją działalność rozpoczęła w 2014 roku. Obecnie firma wyceniana jest na blisko 150 mln złotych. Aplikacja posiada ponad milion użytkowników. W celu realizowania planu o globalnej ekspansji firma zarejestrowała swoje nowe biuro u Luksemburgu.

– Aplikacja bitFlyer zapewnia niezawodność, bezpieczeństwo i doświadczenie lidera rynku japońskiego naszym europejskim i amerykańskim klientom. Chcemy  zmniejszyć różnicę między naszymi ofertami usług i tworzyć prawdziwie globalny i regulowany produkt wymiany wirtualnych pieniędzy – Yuzo Kano, CEO w bitFlyer USA.

Przedstawiciele bitFlyer aktywnie biorą udział w debacie publicznej dotyczącej rozwoju blockchain i kryptowalut, w tym w trakcie szczytu G20. Specjaliści z bitFlyer uczestniczyli także w pracach nad nowelizacją ustawy o płatnościach w Japonii, gdzie uznano bitcoina za pełnoprawny środek płatniczy.

– Tworząc naszą platformę do kupna i sprzedaży, staraliśmy się stworzyć prostsze, szybsze i jeszcze bardziej przejrzyste środowisko, w którym każdy może kupić wirtualne waluty w zaledwie kilka minut ze sprawdzonego źródła. Teraz dzięki aplikacji bitFlyer jest to jeszcze wygodniejsze dla użytkowników. Pozostajemy wierni naszej misji upraszczania świata dzięki technologii blockchain, dlatego jesteśmy przejrzyści, zapewniamy bezpieczeństwo i prostotę naszych platform transakcyjnych, a wszystko to dostępne już na aplikacji – dodaje Andy Bryant, Co-head i COO w bifFlyer Europe.

Każdy nowy użytkownik, który pobierze aplikację między 21, a 27 października i zarejestruje nowe konto otrzyma 10 euro w bitcoinach.

Polskie giełdy kryptowalut

Również w kwestii polskich kryptowalut ostatnio dużo się działo. Kilka dni temu informowaliśmy, że BitBay (polska giełda) ponownie zmienia swoją lokalizację. Tym razem przenosi się z Malty do Estonii. Operator posiada już odpowiednie licencje, do uruchomienia działalności w tym kraju. W 2018 roku BitBay przeniósł się z Polski na Maltę. Decyzja była spowodowana sposobem nadzoru branży kryptowalut w naszym kraju.

W maju tego roku pisaliśmy o tym, że Ministerstwo Finansów w Estonii zatwierdziło projekt ustawy o zaostrzeniu przepisów dotyczących przyznawania licencji na wirtualną działalność walutową usługodawcom prowadzącym sprzedaż i zakup walut wirtualnych lub świadczącym usługi wirtualnego portfela walutowego. Mimo to polska giełda zdecydowała się właśnie tam zlokalizować swoją działalność.

Branża kryptowalut jeszcze niedawno była jedynie ciekawostką technologiczną wokół której krążyły różne czarne scenariusze. Tymczasem okazuje się, że powstaje coraz więcej giełd kryptowalut, a coraz więcej dużych graczy rynkowych jest zainteresowana tematem. Problem przed jakim stoi cały ten sektor, to wciąż niedopracowane regulacje dotyczące tego zagadnienia. Jednak z czasem powinno się to zmieniać na plus.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem