Bitpanda inwestuje w rozwój HR i przyspiesza rekrutację do Centrum Innowacji i Technologii w Krakowie

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Bitpanda inwestuje w rozwój HR i przyspiesza rekrutację do Centrum Innowacji i Technologii w Krakowie

Udostępnij:

Bitpanda, platforma inwestycyjna i pierwszy austriacki jednorożec, ogłosiła właśnie nominację nowego globalnego szefa HR (Chief Human Resources Officer – CHRO), Lindsay Ross. Natomiast od czerwca odpowiedzialność za rekrutację w Krakowie przejęła Aneta Bochenek, doświadczony ekspert HR.

Inwestycja w rozwój zespołu HR Bitpandy przychodzi w momencie, kiedy ta dynamicznie rozwijająca się platforma przekroczyła liczbę 500 pełnoetatowych pracowników. Do dalszego zwiększania się tej liczby ma się przyczynić m.in. rozwój krakowskiego centrum. Bitpanda planuje zatrudnienie tu do 300 inżynierów i programistów. Jeszcze w tym roku zespół ma liczyć 100 osób.

– Zespół to najcenniejszy zasób Bitpandy. Zależy nam na rekrutacji jak najlepszych osób – takich, które pomogą firmie realizować jej ambitną wizję rewolucji na rynku cyfrowych inwestycji i upowszechniania dostępu do rynków kapitałowych. W firmie, która rośnie w wykładniczym tempie, gdzie elastycznie, z domów i biur pracują przedstawiciele kilkudziesięciu narodowości, dbałość o spójną kulturę organizacyjną jest niezwykle ważne. Ten obszar to obok rekrutacji drugi priorytet naszego HR – komentuje Krzysztof Raś, VP Bitpanda ds. Innowacji i szef centrum technologii i innowacji w Krakowie.

Aneta Bochenek pracuje w obszarze HR od 8 lat. Posiada kwalifikacje CIPD. Ma doświadczenie w technicalsourcingu i rekrutacji do złożonych i dużych zespołów. Miała okazję współuczestniczyć w tworzeniu hubów technicznych w Krakowie dla takich firm jak GE Healthcare, Gain Capital czy Oanda. Po godzinach jest HR Expertem dla społeczności Dare IT, organizacji, która zachęca i wspiera kobiety do rozpoczęcia i rozwoju kariery w branży tech.

– Bitpanda pozyskuje do zespołu ludzi z całego świata, utalentowanych pasjonatów innowacji. Jestem przekonana, że nasza oferta wyróżnia się na krakowskiej scenie technologicznej. Inżynierowie Bitpanda w Krakowie odpowiadają za całe produkty i funkcje, mając pełną własność swoich projektów – komentuje Aneta Bochenek.

Zespół hubu technologicznego Bitpanda w Krakowie to obecnie kilkanaście osób, a tempo rekrutacji przyspiesza. Programiści, inżynierowie i menadżerowie projektów pracują tu nad podstawową funkcjonalnością Bitpandy – Brokerem. Są odpowiedzialni za customer journey użytkownika, od momentu wpłaty środków do momentu ich wypłaty. Krakowski zespół pracuje też nad integracją z PSP (payment service providers) na wszystkich lokalnych rynkach fintechu.

Bitpanda wywodzi się z Wiednia. Po udanym wejściu w ostatnim roku na rynki we Francji, Hiszpanii, Turcji, Włoszech i Polsce, Bitpanda zamierza rozszerzyć swoją działalność na kolejne kraje. Oprócz Krakowa tech huby i biura firmy mają pojawić się w Madrycie, Barcelonie, Londynie, Paryżu i Berlinie.