Bitpanda uruchamia tematyczne indeksy kryptowalut

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Bitpanda uruchamia tematyczne indeksy kryptowalut

Udostępnij:

Bitpanda wprowadza na swoją platformę nowe indeksy kryptowalut, skupiając się na czterech kluczowych obszarach: metawersum, infrastruktura blockchain, smart kontrakty i zdecentralizowane finanse (DeFi).
Bitpanda wprowadziła pierwsze indeksy kryptowalut jeszcze w 2020 roku z myślą o osobach zainteresowanych ułatwieniami w inwestowaniu w krypto aktywa. To odpowiedź platformy na złożoność rynku. Indeksy kryptowalutowe pozwalają zarówno doświadczonym, jak i nowym inwestorom budować zdywersyfikowany portfel kryptowalut bez konieczności przeprowadzania własnej analizy każdego projektu kryptowalutowego.
Początkowo Bitpanda uruchomiła trzy indeksy – BCI5, BCI10 i BCI25. Dają one ekspozycję na 5,10 lub 25 największych kryptowalut w oparciu o ich popularność, mierzoną wielkością rynku i płynnością. Teraz Bitpanda rozszerza istniejącą ofertę, oferując inwestorom możliwość inwestowania w szybko rozwijające się trendy na rynku kryptowalut z obszarów metawersum, infrastruktury blockchain, smart kontraktów i zdecentralizowanych finansów (DeFi).
– Bitpanda Crypto Indices są naszym zdaniem game changerem na rynku, zwłaszcza dla początkujących inwestorów, którzy nie wiedzą, od czego zacząć budowanie portfela kryptowalutowego. Fundusze ETF śledzące największe światowe rynki od lat zyskują na popularności wśród inwestorów giełdowych, jednak brakowało takich narzędzi w przestrzeni kryptowalutowej – mówi Eric Demuth, CEO i współzałożyciel Bitpandy – Poprzez indeksy kryptowalutowe oferujemy naszym klientom szeroką ekspozycję na rynek kryptowalut, w wygodny i zautomatyzowany sposób. Nasze cztery nowe indeksy dają szansę inwestowania w konkretne trendy na rynku oraz możliwość dywersyfikacji portfela – dodaje.
Nowe indeksy kryptowalutowe pozwalają inwestorom na zautomatyzowany zakup wielu aktywów w rozwijających się obszarach tego rynku. Mówiąc dokładniej, cztery indeksy dadzą inwestorom dostęp do liderów obszarów:
  • infrastruktury blockchain – projekty wspierające zdecentralizowane programy zaprojektowane do wykonywania konkretnych zadań;
  • metawersum – projekty związane z grami i mediami społecznościowymi;
  • smart kontraktów – projekty wspierające protokoły blockchain, które umożliwiają hostowanie aplikacji stworzonych przez siebie i innych;
  • zdecentralizowanych finansów (DeFi) – projekty związane z usługami finansowymi zbudowanymi na zdecentralizowanych sieciach bez centralnych pośredników.
Projekty kryptowalutowe w ramach każdego „koszyka” są wybierane w oparciu o ich przeznaczenie i równoważone kapitalizacją rynkową. Indeksy są automatycznie rebalansowane w cyklu miesięcznym, zgodnie ze zmianami na rynku, na podstawie obliczeń i przeglądów dokonywanych przez MarketVector Indexes GmbH (oddziału VanEck – firmy zarządzającej aktywami inwestycyjnymi).
Użytkownicy Bitpandy mogą kupować, sprzedawać lub wymieniać nowe indeksy kryptowalutowe tak, jak każde inne aktywo cyfrowe na platformie, za pomocą jednego przycisku, w prosty i bezpieczny sposób.
Większość inwestorów, którzy już posiadają indeksy kryptowalutowe Bitpandy, łączy je z Planem Oszczędnościowym, pozwalającym na zaplanowanie automatycznego zakupu aktywów w sposób cykliczny. Po utworzeniu Planu Oszczędnościowego inwestorzy automatycznie dokonują zakupów w wybranym przez siebie czasie, co pozwala im w sposób elastyczny korzystać z efektu średnich kosztów.
Założona w Austrii w 2014 roku przez Erica Demutha, Paula Klanscheka i Christiana Trummera Bitpanda zaczynała jako firma umożliwiająca handel kryptowalutami. Od tego czasu firma zbliża się do 4 milionów inwestorów na kilku rynkach. Dziś daje każdemu użytkownikowi swobodę i elastyczność w inwestowaniu w to, w co wierzy: akcje ułamkowe (bez prowizji), kryptowaluty, indeksy kryptowalut lub metale szlachetne.
Zespół Bitpandy liczy obecnie ponad 730 pracowników w dziesięciu biurach, z główną siedzibą w Wiedniu. Od grudnia 2020 roku Bitpanda rozwija centrum innowacji i technologii w Krakowie. Tamtejszy zespół odpowiada m.in. za integrację płatności w ramach platformy oraz wiele innych projektów rozwojowych firmy.